Mick Schumacher może trafić do Ferrari już w 2023 roku

Mick Schumacher - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Mattia Binotto przyznał, że istnieją obecnie pewne przesłanki, według których Mick Schumacher może zostać etatowym kierowcą Scuderii Ferrari już w 2023 roku.

Angaż Micka Schumachera w zespole Haas jest jasnym sygnałem, że jeżeli spełni on założone cele, wówczas jego transfer do czerwonego bolidu stajni z Maranello może stać się rzeczywistością. Jak stwierdził Binotto, kluczem w całej tej układance będzie drugi pełny sezon 21-latka w Formule 1, gdzie – według przewidywań – prawdopodobnie ukaże on swój pełny potencjał.

„Pierwszy sezon będzie dla niego na pewno bardzo ciężki” – powiedział szef Ferrari.

„Jeżeli popatrzymy na jego dyspozycję w F2 i F3, to widać, że lepiej spisywał się w drugim sezonie startów. Mick uczy się bardzo wiele podczas swoich debiutanckich wyścigów, co pozwala mu stać się silnym kierowcą w kolejnej kampanii. Właśnie dlatego pierwsze dwa sezony w F1 będą dla niego bardzo ważne. Osobiście liczę na jego duży postęp w 2022 roku, gdzie mam nadzieję, ukaże on swój pełny potencjał.”

„Naprawdę wierzę, że pokaże swoją szybkość w realiach F1, zarówno pod względem tempa kwalifikacyjnego, jak i wyścigowego. Kluczowa będzie jego niedzielna dyspozycja i powtarzalność w dowożeniu dobrych rezultatów do mety.”

Binotto dodał także, że rok 2023 jest możliwym okresem, w którym ich junior dołączy do fabrycznego zespołu.

„Mick jest częścią naszej akademii, która ma kształtować przyszłych kierowców, którzy będą ścigać się dla Ferrari. Jego bezpośredni awans do Scuderii w pierwszym sezonie był niemożliwy, ponieważ jest to zbyt duża odpowiedzialność jak na kierowcę z tak małym doświadczeniem.”

„Na ten moment jest zbyt wcześnie, aby o tym decydować, ale mogę zapewnić, że mamy pewne nadzieje, iż zobaczymy Micka w Ferrari w sezonie 2023” – zakończył.

Image: © Scuderia Ferrari