Mick Schumacher: Zdecydowanie czuję się gotowy na Formułę 1

Mick Schumacher / © Scuderia Ferrari

Mick Schumacher, protegowany Akademii Ferrari i kierowca rywalizujący w Formule 2 przyznał, że jest gotowy na walkę w Formule 1, po odpowiednim rozwoju i osiąganych wynikach.

Dla niemieckiego kierowcy sezon 2020 to drugi w Formule 2 i zdecydowanie lepszy, pod względem czystej rywalizacji na torze oraz osiąganych wyników, w porównaniu do jego debiutu w 2019 roku.

Wielu wskazywało na to, że Schumacher to urodzony kierowca Formuły 1, jednak początkowe wyniki nie wskazywały na to, aby był gotowy walczyć w najwyższej kategorii na świecie. Sezon 2020 zmienił jednak to przekonanie.

Schumacher obecnie prowadzi w klasyfikacji kierowców i ma szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu, a także awans do Formuły 1 z zespołem Haas F1, na co, jak sam przyznał, jest gotowy.

"W ostatnich latach zawsze dążyłem do tego, aby rozwijać się jako kierowca i jestem bardzo zadowolony ze swojego przygotowania" - powiedział Mick Schumacher dla t-online.de. "Dlatego zdecydowanie czuję się gotowy na Formułę 1."

"Jestem również bardzo zadowolony, że wyniki są prawidłowe i że mój zespół i ja konsekwentnie osiągamy dobre rezultaty."

Wszystko wskazuje na to, że Schumacher dołączy do Haasa na sezon 2021, chociaż szef zespołu Scuderia Ferrari przyznał, że skład nadal zastanawia się i nie zdecydował, kto spośród ich kierowców otrzyma awans do najwyższej serii wyścigowej na świecie.

Niemiec w Formule 1 miał zadebiutować podczas Grand Prix Eifelu w pierwszej piątkowej sesji treningowej z zespołem Alfa Romeo Racing Orlen, jednak złe warunki atmosferyczne nie pozwoliły Schumacherowi na wyjazd na tor.

Niemniej jednak kierowca Akademii Ferrari wyciągnął kilka wniosków i zapoznał się z pracą zespołu Formuły 1, a kolejna szansa na jazdę ma pojawić się podczas Grand Prix Abu Zabi.

"Oczywiście wolałbym, gdybym mógł pojeździć" - przyznał Niemiec. "Jednak ogólnie był to dla mnie bardzo pozytywny weekend, ponieważ praca z zespołem, spotkania i dyskusje z inżynierami pozwoliły mi dużo zabrać ze sobą i teraz mogę lepiej ocenić, jak faktycznie działa weekend Formuły 1."

"Pragnienie, aby pewnego dnia zostać kierowcą Formuły 1, zawsze było wielkie i jest we mnie głęboko zakorzenione."

"W tej chwili jednak skupiam się na Formule 2, a przed nami jeszcze dwa wyścigowe weekendy, które chcemy dobrze zakończyć. Prowadzimy w mistrzostwach i tak właśnie chcę, aby było na koniec sezonu!"

Image: © Scuderia Ferrari