Mick Schumacher: Zmierzamy we właściwym kierunku

Mick Schumacher - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Po pierwszych przejazdach nowym bolidem Haasa VF-22, podczas testów na torze Barcelona-Catalunya, Mick Schumacher optymistycznie patrzy na szanse swojego zespołu w nadchodzącej kampanii.

Ekipa prowadzona przez Guenthera Steinera w sezonie 2021 musiała zmierzyć się z brakiem ogólnej konkurencyjności swojego auta, przez co Mick Schumacher, jak i Nikita Mazepin, byli zmuszeni do walki z tyłu stawki, zazwyczaj kończąc wyścigi na dwóch ostatnich miejscach.

Jednak, biorąc pod uwagę, że amerykański zespół postanowił nie rozwijać zeszłorocznego bolidu, a skupić się na nowych przepisach technicznych, istnieje szansa, iż Haas wydostanie się z kryzysu formy i powalczy, co najmniej, o środek stawki.

Podobnego zdania jest Mick Schumacher, który, po testach na torze Barcelona-Catalunya, jest pełen nadziei, że nowy bolid okaże się konkurencyjny i będzie mógł powalczyć z wyżej klasyfikowanymi zawodnikami.

„Ogólnie rzecz biorąc, moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne” – powiedział Schumacher. „Myślę, że zmierzamy we właściwym kierunku. Mamy odpowiednie narzędzia, aby zrobić krok naprzód.”

„Mam nadzieję, że w tym roku będziemy mogli trochę powalczyć, co będzie wspaniałe. W zeszłym sezonie nie było tego zbyt wiele, ale mimo to uważam, że atmosfera w zespole jest dobra.”

Niemiecki zawodnik uważa również, że decyzja o przeniesieniu priorytetów składu na sezon 2022, tym samym poświęcając rok 2021, było słusznym posunięciem, czym utwierdziły go pierwsze jazdy przygotowawcze pod Barceloną.

„Uważam, że kierunek, który obraliśmy w zeszłym roku, był słuszny” – przyznał Schumacher.

„Myślę, że wykonaliśmy większość pracy, teraz chodzi tylko o złożenie wszystkiego w całość i odpowiednie przygotowanie do pierwszego wyścigu.”

Niemiec dodał na koniec, że po debiutanckim sezonie w królowej sportów motorowych, jest gotowy, aby rozpocząć swoją kolejną kampanię.

„Czuję się bardzo komfortowo” – wyjaśnił. „Czuję się na to gotowy i myślę, że samochód i wszyscy w zespole również są na to przygotowani. Jestem więc pewien, że będzie to dobry sezon.”

Image: © Haas F1 / LAT Images