Miguel Oliveira przeszedł operację ramienia

Miguel Oliveira przeszedł operację ramienia

Miguel Oliveira przeszedł w niedzielę operację kontuzjowanego prawego ramienia. Zabieg wykonano w szpitalu w Innsbrucku.

Portugalski zawodnik KTM-a przyjechał co prawda do Malezji, lecz po pokonaniu w piątkowym treningu czterech okrążeń postanowił wycofać się z dalszej rywalizacji. Kontuzja prawego ramienia nabawiona się podczas upadku na torze Silverstone pogłębiła się bowiem w zeszłym tygodniu, gdy Oliveira wywrócił się w trakcie czwartej sesji treningowej na torze Phillip Island.

Ból odczuwany w prawym ramieniu był zbyt duży, by jeździć na motocyklu. Oliveira trafił więc do szpitala w Innsbrucku, gdzie skonsultował swój stan zdrowia z lekarzami. Uznali oni, że uszkodzone w prawym ramieniu więzadła wymagają szybkiej interwencji chirurgicznej. W związku z tym w niedzielę zawodnik KTM-a przeszedł pomyślnie operację. Zabieg przeprowadził zespół doktora Karla Golsera.

Szacuje się, że Oliveira będzie potrzebował około trzech miesięcy, by dojść do zdrowia. Portugalczyk opuści więc ostatnią rundę w Walencji (15-17 listopada) i posezonowe testy. Powinien być już jednak gotowy na rozpoczynające się w lutym przygotowania do sezonu 2020 (testy na torze Sepang).

Na razie nie wiadomo, czy ktoś zastąpił Oliveirę podczas GP Walencji. W przyszłym roku w zespole Red Bull KTM Tech3 obok Portugalczyka występować będzie Iker Lecuona, który obecnie startuje w kategorii Moto2.