Mike Elliott od lipca przejmie obowiązki dyrektora technicznego Mercedesa

Mike Elliott - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Mercedes potwierdził, że od 1 lipca nowym dyrektorem technicznym zespołu zostanie Mike Elliott.

Obecny dyrektor techniczny ekipy z Brackley, James Allison, będzie od lipca sprawował stanowisko naczelnego szefa działu technicznego, a do jego głównych obowiązków należeć będzie koordynacja przygotowań do zbliżającej się rewolucji technicznej, która datowana jest na sezon 2022. Jego dotychczasowe obowiązki przejmie wówczas Mike Elliott, który z zespołem związany jest od 2012 roku i do niedawna stał na czele działu technologicznego Mercedesa.

„Gdy James dołączył do naszego zespołu w 2017 roku, od razu stał się wyjątkową postacią w naszych szeregach i wniósł ogromny wkład w wyniki ekipy” – przyznał Toto Wolff.

„Cechuje go ogromna pasja i determinacja, a to wszystko łączy wraz ze swoją wiedzą i moralnym charakterem. Od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że jego czas na stanowisku dyrektora technicznego powoli dobiega końca, ale cieszę się, że mogliśmy w odpowiedni sposób ukształtować jego nową rolę, aby zatrzymać go w naszej rodzinie sportów motorowych.”

„Będzie dla mnie bardzo ważnym partnerem w kolejnych latach i wiem, że wciąż mamy razem wiele do osiągnięcia. Często mówimy, że organizacja jest dynamicznym organizmem i że jeśli chcemy odpowiednio się rozwijać, to musimy się nieustannie dostosowywać. Skuteczne planowanie sukcesji jest mocną stroną naszego składu, dlatego z przyjemnością mogę ogłosić, że nowym dyrektorem technicznym zostanie Mike Elliott.”

„Po raz pierwszy spotkaliśmy się na początku 2013 roku, kiedy dołączyłem do ekipy i poświęciłem wiele godzin na rozmowy o jej ewolucji. Mike od czasu pracy na stanowisku szefa działu aerodynamiki znacząco się rozwinął, na tyle, aby wykonać kolejny krok i zostać dyrektorem technicznym. Nasza doświadczona kadra do spraw technicznych stawia nas na najlepszej możliwej pozycji na następną erę sportu.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images