Mike Krack nowym szefem ekipy Aston Martin

Mike Krack - Aston Martin Cognizant F1 Team / © Aston Martin F1 Team

Zespół Aston Martin ogłosił, że nowym szefem brytyjskiej stajni zostanie Mike Krack, w przeszłości odpowiedzialny między innymi za program sportowy marki BMW.

Od 2014 Mike Krack związany był z koncernem BMW, w którym kierował rozmaitymi programami sportowymi, takimi jak Formuła E, wyścigi GT oraz program startów w serii IMSA. Przygotowywał także planowane rozszerzenie zaangażowania bawarskiej firmy na program wyścigów długodystansowych i udział w mistrzostwach świata WEC. 

Objęcie posady szefa Astona Martina nie jest jednak debiutem Kracka w najwyższej kategorii wyścigowej, bowiem wcześniej pracował on w ekipie BMW Sauber.

„Mianowanie na szefa zespołu Aston Martin wywołało u mnie prawdziwy dreszcz emocji" - powiedział Mike Crack.

„Jestem bardzo wdzięczny Lawrence'owi i Martinowi za tę szansę. Aston Martin to jedna z największych marek motoryzacyjnych na świecie i jako taka powinna odgrywać kluczową rolę na torach Formuły 1. Zamierzam podjąć się tego wyzwania z pełną energią i entuzjazmem."

„Pracuję w świecie sportów motorowych już od ponad 20 lat. W latach 2006 i 2007 miałem okazję współpracować z Sebastianem Vettelem jako inżynier wyścigowy BMW Sauber. Bardzo szanuję jego szybkość i talent, a możliwość ponownego spotkania się z nim to coś fantastycznego."

„Lance Stroll to również bardzo doświadczony kierowca, który ma za sobą już 100 wyścigów. Jest niesamowicie szybki oraz utalentowany i naprawdę nie mogę już doczekać się, rozpoczęcia z nim współpracy."

Image: © Aston Martin F1 Team