Mike Manley nowym dyrektorem generalnym Ferrari?

Mike Manley / © FCA

Kilka dni temu Ferrari potwierdziło, że Louis Camilleri ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego ze skutkiem natychmiastowym. Obecnie wiele wskazuje na to, że jego miejsce zajmie Mike Manley.

Camilleri przechodzi obecnie rekonwalescencję po zakażeniu Covid-19, ale nie miało to żadnego wpływu na decyzję 65-latka o przejściu na emeryturę. Włoch, wspomnianą funkcję pełnił przez nieco ponad dwa lata i przejął ją po tym, jak jego poprzednik, Sergio Marchionne, zmarł w 2018 roku.

Obecnie, miejsce Camilleriego zajmuje tymczasowo dyrektor wykonawczy Ferrari, John Elkann. Włosi zamierzają jednak mianować nowego stałego dyrektora generalnego. Jak ujawnia włoskie Il Messaggero, nowym dyrektorem generalnym Ferrari mógłby zostać szef Fiat Chrysler Automobiles, Mike Manley.

Brytyjczyk został dyrektorem generalnym FCA w 2018 roku, przejmując funkcję po zmarłym Sergio Marchionne. Wcześniej zarządzał takimi markami jak Jeep i Ram. Według włoskiej gazety, Manley byłby odpowiednim kandydatem, aby uporać się z błędami i problemami Ferrari w Formule 1.

Rok 2020 był najgorszym sezonem Ferrari w F1 od 40 lat. Włoska ekipa nie wygrała ani jednego wyścigu i zajęła dopiero szóste miejsce w klasyfikacji mistrzostw świata konstruktorów.

Ostateczna decyzja dotycząca wyboru nowej osoby na stanowisko dyrektora generalnego Ferrari powinna zapaść w przyszłym tygodniu na posiedzeniu zarządu Ferrari.

Innym kandydatem do pełnienia tej funkcji, którego nazwisko wymieniają włoskie media, jest dyrektor operacyjny Maserati, Davide Grasso.

Image: © FCA