Minimalna porażka Lewisa Hamiltona w kwalifikacjach: Ustawienia samochodu najlepiej pasują pod tempo wyścigowe

Lewis Hamilton, który zajął w kwalifikacjach do GP Wielkiej Brytanii drugie miejsce, przyznał po ich zakończeniu, że starał się znaleźć odpowiednie ustawienia w swoim samochodzie. Według Brytyjczyka jego Mercedes jest lepiej dostosowany do tempa wyścigowego niż kwalifikacyjnego.

Jak na razie Lewis Hamilton w tym roku nie wygrał żadnej dotychczasowej sesji rozgrywanej na torze Silverstone. Lider klasyfikacji generalnej najbliżej zwycięstwa był w kwalifikacjach, w których przegrał z Valtterim Bottasem o zaledwie 6 tysięcznych sekundy. Jak sam przyznał, jego samochód jest bardziej ustawiony pod tempo wyścigowe niż kwalifikacyjne. W związku z tym przez cały czas mieli spore problemy ze złożeniem jednego idealnego okrążenia.

„Ustawienia najlepiej pasują pod tempo wyścigowe” – powiedział Lewis Hamilton po zakończeniu kwalifikacji. „Myślę, że wczoraj miałem naprawdę spore problemy na pojedynczym okrążeniu. Staraliśmy się to poprawić zarówno wczorajszego wieczora, jak i dzisiaj”.

„Czułem się świetnie w trzecim treningu i naprawdę dobrze na początku sesji kwalifikacyjnej. W trakcie niej się jednak pogorszyło i wróciliśmy do tego, co mieliśmy wczoraj. Było również wietrznie, ale tempo wyścigowe ciągle było dobre i nie chciałem zbyt mocno zmieniać ustawień, które miałem”.

Lewis Hamilton do tej pory zwyciężał w swojej domowej rundzie pięciokrotnie. Jeśli uda mu się więc triumfować jutro, to pobije rekord, który w tym momencie dzieli wraz z Jimem Clarkiem oraz Alainem Prostem.

„Trzymajcie kciuki, w wyścigu powinniśmy być silni, będzie dobrze. Wszystko jednak zależy od pozycji, w której się znajdujemy, od wiatru i od innych czynników”.

Zwycięstwo Valtteriego Bottasa w kwalifikacjach oznacza, że to on się w tym roku najlepiej kwalifikuje – Fin zdobywał w tym sezonie pole position już czterokrotnie. Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej celuje teraz w utrzymanie tej pozycji, a do tego potrzebne będzie mu dobre tempo wyścigowe.

„Lewis nie miał wiele do zaoferowania, ale w drugim przejeździe było wiele miejsc, w których można było się poprawić” – mówił Valtteri Bottas. „To nie było idealne okrążenie, ale wątpię, by ktokolwiek takie wykonał, ponieważ było bardzo łatwo o błąd. Wszystko ze względu na asfalt i wiatr”.

„Najważniejsze dla mnie jest tempo wyścigowe w określonych warunkach. Z roku na rok zawsze się uczysz i jeśli pracujesz, stajesz się szybszy. Najważniejszym jest, by zamienić te pole position na zwycięstwa”.