Minister sportu Austrii: Dwa wyścigi w lipcu są możliwe

Minister sportu Austrii: Dwa wyścigi w lipcu są możliwe

Minister Sportu Austrii, Werner Kogler, stwierdził w rozmowie z lokalnym dziennikiem, że możliwe jest zorganizowanie dwóch wyścigów na torze Red Bull Ring.

W rozmowie z dziennikarzami gazety Kleine Zeitung minister Kogler zaznaczył, że chociaż osobiście nie jest on odpowiedzialny za kwestie organizacji Grand Prix Austrii F1, to w jego oczach odbycie się dwóch wyścigów jest jak najbardziej możliwe.

“Nie jestem za to odpowiedzialny, ale jak dla mnie jest to możliwe" - przyznał. “Organizatorzy muszą jednak wiedzieć, że zmuszeni będą przestrzegać zaostrzonych przepisów zdrowotnych oraz regulacji dotyczących wjazdu i wyjazdu z kraju.”

Jest to niezwykle ważny głos w sprawie planowanego początku sezonu, bowiem spośród wszystkich spływających do kibiców doniesień, głos ministra Koglera to pierwszy pozytywny komunikat płynący od osoby będącej na tak wysokim stanowisku.

Z całą pewnością, inauguracyjne wyścigi odbędą się jednak bez udziału publiczności i poprzedzone zostaną stosowną kwarantanną. Niemniej jednak, minister Kogler podkreślił, że jeżeli tylko zespoły Formuły 1 będą gotowe na podjęcie tego typu kroków, organizacja Grand Prix powinna odbyć się bez przeszkód.

“Jeżeli tylko zespoły Formuły 1 będą gotowe, będzie to możliwe.”