Monako pozostaje w kalendarzu F1 do 2025 roku

Circuit de Monaco / © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI

Formuła 1 i organizatorzy Grand Prix Monako doszli do porozumienia, które gwarantuje obecność wyścigu na ulicach Monte Carlo, co najmniej do sezonu 2025 roku.

Grand Prix Monako po raz pierwszy pojawiło się w 1929 roku i było częścią inauguracyjnego sezonu mistrzostw świata w 1950 roku.

Jego kontrakt wygasł po rywalizacji w sezonie 2022, ale we wtorek, po kilku miesiącach rozmów, ogłoszono świeżą trzyletnią umowę między stronami.

„Z przyjemnością potwierdzam, że będziemy się ścigać w Monako do 2025 roku i jesteśmy niezmiernie podekscytowani powrotem na ulice Księstwa” – powiedział dyrektor generalny Formuły 1, Stefano Domenicali.

„Chcę podziękować wszystkim zaangażowanym w odnowę kontraktu, a zwłaszcza J.S.H. Księciu Albertowi II, Michelowi Boeri, Prezydentowi Automobilklubu Monako oraz wszystkim jego współpracownikom” – podsumował Włoch.

Grand Prix Monako w przyszłorocznym kalendarzu zostało zaplanowane na 28 maja i obok wyścigu na pętli Imola oraz Barcelona-Catalunya, będzie tworzyło potrójny weekend wyścigowy.

Image: © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI