Montezemolo: Vettel pozostanie w Ferrari

Montezemolo: Vettel pozostanie w Ferrari

Według Luci Cordero di Montezemolo, byłego prezydenta koncernu Ferrari S.p.A., Sebastian Vettel dojdzie do porozumienia z ekipą z Maranello i przedłuży swój kontrakt z włoskim zespołem.

Kwestia przedłużenia umowy niemieckiego kierowcy ze Scuderią Ferrari przewija się przez sportowe portale informacyjne już od dłuższego czasu. Także w samym padoku F1 jest to dość interesujący i budzący wiele spekulacji temat – dla niektórych, sezon 2020 jest bezapelacyjnie ostatnim sezonem Vettela w barwach z Maranello i już teraz gorliwie szukają jego godnego następcy. Inni wierzą w słowa szefa zespołu, Matii Binotto, o tym, iż Niemiec „jest wciąż pierwszym wyborem zespołu” i twierdzą, że pomimo odrzucenia pierwszej, mało satysfakcjonującej oferty przez Vettela, uda mu się ostatecznie dojść do porozumienia z włoską ekipą i pozostanie jej reprezentantem.

Wśród tych osób jest Luca Cordero di Montezemolo, były dyrektor koncernu Ferrari s.p.A. W wywiadzie dla włoskiego serwisu quotidiano.net, podzielił się swoją opinią na temat przyszłości Sebastiana Vettela w obecnej ekipie.

„Tak, Vettel pozostanie w Ferrari, ponieważ wciąż jest bardzo szybki, ma duże doświadczenie i nie sądzę, by przeżywał jakiś kryzys motywacji.”

Według Włocha, dalsza obecność Vettela w zespole byłaby korzystna również dla jego partnera z ekipy, Charlesa Leclerca.

„Jego obecność [w Ferrari] przydałaby się także Leclerkowi, który również jest bardzo utalentowany, ale po zeszłorocznym, wspaniałym sezonie, musi teraz potwierdzić swoją pozycję lidera ekipy, a dzięki Vettelowi, będzie odczuwał większą presję, a zarazem większą motywację do zrobienia tego.”

Według niedawnych słów samego Sebastiana Vettela, liczy on na rozwiązanie kwestii swojego kontraktu na przyszły sezon jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznej kampanii F1, której start, z powodu pandemii COVID-19, wciąż jest odwlekany w czasie.

Jako potencjalnych następców Niemca na fotel w Ferrari wymienia się Daniela Ricciardo z Renault, Carlosa Sainza z McLarena oraz Antonio Giovinazziego z ekipy Alfa Romeo Racing Orlen.

Image: © Scuderia Ferrari