Moto2: Biesiekirski wciąż przyspiesza w Grand Prix Katalonii

Piotr Biesiekirski - RW Racing GP / © Media4Racing

19-letni Piotr Biesiekirski zakwalifikował się do wyścigu motocyklowych mistrzostw świata Moto2 o Grand Prix Katalonii na trzydziestej pozycji, ponownie poprawiając czasy i zbliżając się do dużo bardziej doświadczonych rywali.

Względem piątkowych treningów młody zawodnik ekipy RW Racing GP poprawił swoje czasy okrążeń o ponad sekundę, kończąc sesję kwalifikacyjną na wymagającym torze Barcelona-Catalunya z czasem 1:45.679.

Strata Biesiekirskiego do zdobywcy pole position i nowego rekordu toru wyniosła 2.3 sekundy, a do przedostatniego rywala jedynie 0.3 sekundy.

W niedzielę rano zawodników MŚ Moto2 czeka jeszcze 20-minutowa rozgrzewka, a następnie liczący dwadzieścia dwa okrążenia wyścig, który rozpocznie się o godzinie 13:20.

"Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych postępów i całego weekendu" – powiedział Piotr Biesiekirski. "Coraz lepiej rozumiem motocykl i przyspieszam, podczas gdy zespół bardzo mi pomaga i nie nakłada na mnie żadnej presji."

"Myślę, że jesteśmy gotowi na jutrzejszy wyścig. Będzie z pewnością bardzo trudny, bo tor w Barcelonie na dłuższym dystansie jest bardzo wymagający fizycznie. Chciałbym dobrze wystartować, utrzymać się w grupie i spróbować nawiązać walkę w pierwszej połowie wyścigu. Jeśli to się nie uda, chciałbym przynajmniej dojechać do mety mając rywali w zasięgu wzroku."

"Najważniejsze jest jednak kontynuowanie naszych wspólnych postępów i zbieranie doświadczenia w moim zaledwie drugim starcie w mistrzostwach świata" - dodał Polak.

Image: © Media4Racing