Moto2: Udany piątek Piotra Biesiekirskiego na torze Barcelona-Catalunya

Piotr Biesiekirski - RW Racing GP / © Media4Racing

Piotr Biesiekirski, jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce motocyklowych mistrzostw świata Moto2, pokazał dobre tempo i regularne postępy podczas piątkowych treningów przed Grand Prix Katalonii na torze w Barcelonie.

Zawodnik holenderskiej ekipy RW Racing GP podczas porannego treningu stracił zaledwie trzy sekundy do lidera, kończąc sesję na trzydziestej pozycji.

Popołudniu świętujący dziś swoje dziewiętnaste urodziny Polak podkręcił tempo, długo utrzymując się na dwudziestym szóstym miejscu, poprawiając czas o pół sekundy i zbliżając się do czołówki na zaledwie 2.2 sekundy.

Choć dzień zakończył na ostatniej, trzydziestej pozycji, to jednak stratę do przedostatniego zawodnika zredukował z jednej sekundy do zaledwie jednej dziesiątej.

"To był bardzo udany dzień" - powiedział Piotr Biesiekirski. "Rozpoczęliśmy pierwszy trening z tempem, z którym zakończyliśmy poprzedni weekend, ale czułem się na motocyklu dużo lepiej i miałem poczucie, że mamy jeszcze spory zapas."

"Później poprawiliśmy jeszcze trochę ustawienia na drugą sesję i choć warunki były dużo gorsze, m.in. z powodu silnego i porywistego wiatru, byłem w stanie poprawić swój najlepszy czas o pół sekundy i jednocześnie utrzymywać dużo lepsze i bardziej powtarzalne tempo. Dużo lepiej czułem się także na motocyklu. To bardzo dobry początek weekendu i idealne dziewiętnaste urodziny" - dodał Polak.

Image: © Media4Racing