Nadjeżdża gra F1 2019 - Robert Kubica na okładce polskiej edycji

Nadjeżdża gra F1 2019 - Robert Kubica na okładce polskiej edycji

Studio Codemasters pochwaliło się specjalnymi wydaniami gry F1 2019. Co ciekawe na polskim wydaniu rocznicowej, bo już dziesiątej edycji stworzonej przez brytyjskie studio, na okładce zobaczymy Roberta Kubicę.

Już za dwa miesiące, a konkretnie 26 czerwca doczekamy się premiery tegorocznej oficjalnej gry o wyścigach królowej sportów motorowych. Twórcy gry z tej okazji postanowili umilić fanom oczekiwanie i zdradzili kolejne informacje o F1 2019. Na oficjalnej stronie Codemasters możemy przeczytać, że będą dwa specjalne wydania gry: Legends Edition oraz Anniversary Edition. Pierwsze z nich pozwoli nam zasiąść za kierownicą legendarnego McLarena MP4/5B, w którym Ayrton Senna wygrał swój drugi tytuł mistrzowski w Formule 1 oraz Ferrari F1-90, za sterami którego Alain Prost toczył pasjonującą walkę w sezonie 1990. Obaj legendarni zawodnicy będą również mieli swój udział w trybie kariery. Co ciekawe, w obu edycjach dostaniemy dodatkowo bolid Ferrari z sezonu 2010 oraz McLarena MP4-25.

Nowością w samej grze niewątpliwie będą mistrzostwa Formuły 2. Codemasters postanowiło wykorzystać fakt, że w tym roku w F1 mamy trzech debiutantów – George’a Russella, Lando Norrisa i Alexa Albono – którzy w poprzednim roku rywalizowali między sobą na „zapleczu” królowej sportów motorowych. Nie wiemy jednak, czy ta seria będzie miała jakikolwiek związek z trybem kariery. Warto podkreślić, że w dniu premiery będzie dostępny jedynie sezon 2018 F2, natomiast tegoroczna stawka zostanie dodana w jednej z późniejszych aktualizacji.

Twórcy gry pochwalili się również, że w trybie multiplayer na sprawdzenie będzie czekał specjalny bolid, który spełnia tegoroczne wytyczne FIA. Ciekawostką jest fakt, że nad projektem czuwali eksperci – Ross Brawn oraz Pat Symonds, legendarni technicy Formuły 1. Gracze będą mogli dostosować wygląd bolidu do własnych preferencji – od kolorystyki do naklejek umieszczonych na samochodzie.

Gra F1 2019 trafi do sprzedaży 26 czerwca, jednak jest już możliwość zamówienia jej przedpremierowo. W tegoroczną odsłonę mistrzostw świata Formuły 1 będą mogli zagrać posiadacze „pecetów”, Xboxa One oraz Playstation 4.