Nakajima kończy karierę wyścigową z końcem tegorocznej kampanii WEC

Kazuki Nakajima - Toyota Gazoo Racing / © Toyota Motorsport GmbH

Kazuki Nakajima nie będzie częścią składu Toyoty Gazoo Racing od przyszłego sezonu wyścigowego, a runda 8 Hours of Bahrain, będzie jego ostatnim występem w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

36-letni Japończyk był częścią programu Toyoty od 2012 roku i ścigał się przez dziewięć lat na szczycie rywalizacji wytrzymałościowej, trzykrotnie odnosząc zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans oraz zdobywając mistrzostwo świata wśród kierowców w kampanii 2018-19.

„Cały zespół Toyota Gazoo Racing dziękuje Kazukiemu za jego ogromny wkład w ciągu ostatnich dziewięciu lat, nie tylko jako czołowemu kierowcy, ale także jako zaufanemu koledze z ekipy i lojalnemu przyjacielowi” - czytamy w oświadczeniu japońskiego producenta.

„Chociaż jego kariera wyścigowa WEC dobiega końca, Kazuki zawsze pozostanie członkiem rodziny Toyoty Gazoo Racing, a zespół ma nadzieję, że będzie nadal przyczyniał się do jego rozwoju w przyszłości.”

Nakajima od początku swojej kariery w FIA WEC odniósł szesnaście zwycięstw w pięćdziesięciu ośmiu wyścigach oraz trzydzieści pięć razy stawał na podium.

„To był zaszczyt rywalizować z Toyotą Gazoo Racing przez dziewięć sezonów i czuję się szczęśliwy, że wygrywałem wyścigi, mistrzostwa oraz 24-godzinny wyścig Le Mans wraz z tak wieloma utalentowanymi, pełnymi pasji i oddanymi kolegami” - powiedział Kazuki Nakajima.

„Chcę wyrazić moje największe podziękowania dla Toyoty za 10-letnią podróż w FIA WEC. Mam tak wiele wspomnień z tym składem, który był dla mnie rodziną w trudnych i szczęśliwych czasach, i zawsze będę czuł się jak członek Toyoty Gazoo Racing.”

„Nadchodzi nowa era wyścigów długodystansowych, a w kolejnych latach dołączy do niej wielu producentów Hypercar'ów.”

„Dla mnie także będzie to nowa era. Będę nadal wspierał zespół i nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego, ekscytującego czasu w wyścigach długodystansowych” - dodał.

Japoński producent potwierdził, że w nadchodzących tygodniach zaprezentuje nowy skład kierowców na sezon 2022.

Image: © Toyota Motorsport GmbH