Nakajima pokonuje najlepsze okrążenie na Circuit de la Sarthe i daje Toyocie pierwszą lokatę startową

Nakajima pokonuje najlepsze okrążenie na Circuit de la Sarthe i daje Toyocie pierwszą lokatę startową

Zespół Toyota Gazoo Racing wywalczył dublet w trzech sesjach kwalifikacyjnych do osiemdziesiątej szóstej edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans na torze Circuit de la Sarthe, po najszybszym okrążeniu Kazuki Nakajimy oraz Kamui Kobayashiego, który swojemu składowi dał drugą lokatę.

Dla Kazuki Nakajimy, który dzieli prototyp z Sebastienem Buemiem i Fernando Alosno, to drugie w historii jego startów pole position w Le Mans, a czwarte dla Toyoty. Japoński zawodnik podczas trzeciej sesji kwalifikacyjnej wykręcił czas w postaci 3:15.377, co dało ostatecznie dwie sekundy przewagi nad drugą ekipą Toyoty z numerem #7.

Doskonały wynik kwalifikacyjny daje dodatkowy punkt w Mistrzostwach Świata, ale zespół skupia się na przygotowaniach do konsekwentnej, niezawodnej wydajności w wyścigu, który Toyota postara się wygrać, po raz pierwszy, co nie udało się we wcześniejszych dziewiętnastu startach.

Naciskałem mocno i było to czyste okrążenie; to był dobry czas okrążenia, więc jestem szczęśliwy - powiedział po kwalifikacjach Kazuki Nakajima.

Warunki na torze były dobre, znacznie lepsze niż w środę, kiedy nie czułem się tak komfortowo.

Uważam, że mamy bardzo dobry balans na wyścig, więc cieszę się z tego, co do tej pory zrobiliśmy.

Kwalifikacje to tylko jeden procent całego weekendu, ale te pole position jest dobre dla zespołu, jednak wszyscy wiemy, że wyścig jest bardzo długi i będzie ciężko.

Zadowoleni z tempa oraz czasu Kazuki Nakajimy są również Sebastien Buemi i Fernando Alonso, którzy wraz z Japończykiem powalczą o pierwsze zwycięstwo w Le Mans.

Kazuki pokonał świetne okrążenie, więc doskonała robota. Nadal mamy dużo pracy do wykonania, aby osiągnąć nasz cel w wyścigu; będziemy cieszyć się tą chwilą, ale skupiamy się na ważnej sprawie. Przez cały rok przygotowywaliśmy się do tego i wiemy, co musimy teraz zrobić - przyznał Sebastien Buemi.

Kazuki przejechał bardzo dobre okrążenie. Cieszę się, że wprowadził samochód na pierwsze pole. Właście to chcieliśmy osiągnąć - powiedział z zadowoleniem Fernando Alonso.

Wiemy, że kwalifikacje nie są tak naprawdę ważne w 24-godzinnym wyścigu, ale cieszę się, że Toyota jest na dwóch pierwszych miejscach przed długim starciem.

To tylko przygotowanie do wyścigu. Przed nami długie 24 godziny, ale do tej pory było to płynne przygotowanie bez żadnych problemów w samochodzie. Jesteśmy gotowi.