NASCAR zaprezentowało samochód Garage 56, który weźmie udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans

Chevroleta Camaro ZL1 / © NASCAR

NASCAR oficjalnie zaprezentowało Chevroleta Camaro ZL1 nowej generacji, w którym zespół Garage 56 wystartuje w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Projekt Garage 56, który w najbliższych tygodniach ma zostać zatwierdzony przez l'Automobile Club de l'Ouest (ACO), to partnerstwo pomiędzy NASCAR, Hendrick Motorsports, Chevroletem i Goodyearem – najbardziej zwycięskim zespołem, producentem i producentem opon w 75-letniej historii tego sportu.

Systemy i komponenty Chevroleta Camaro ZL1 są w dużej mierze niezmienione w stosunku do samochodu wyścigowego, który bierze udział w cotygodniowych zawodach NASCAR Cup Series. Wśród zmian wprowadzonych w celu przygotowania samochodu do wyścigu wytrzymałościowego są m.in.: specjalne reflektory, większe ogniwo paliwowe, tarcze hamulcowe i specjalnie zaprojektowane opony wyścigowe Goodyear Eagle.

Chevroleta Camaro ZL1 / © NASCAR

„Od początku tego projektu ważne było dla nas, aby samochód, którym pojedziemy w Le Mans, był prawdziwym samochodem NASCAR” – powiedział Jim France, prezes i dyrektor generalny NASCAR.

„Chociaż wprowadzono pewne poprawki, aby umożliwić samochodowi rywalizację w wyścigu 24-godzinnym, to fani w Le Mans nadal będą mogli zobaczyć najprawdziwszą maszynę NASCAR.”

Testy Camaro ZL1 rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku na Road Atlanta. Za kierownicą Chevroleta zasiądzie dwukrotny zwycięzca wyścigu Le Mans Mike Rockenfeller, do którego dołączył siedmiokrotny mistrz NASCAR Cup Series Jimmie Johnson i mistrz świata F1 z 2009 roku Jenson Button.

W sumie wersja testowa samochodu przejechała ponad 5500 km podczas sześciu oddzielnych testów na torach Road Atlanta, Virginia International Raceway, Goodyear Proving Grounds, Carolina Motorsports Park, Sebring International Raceway i Daytona International Speedway.

Chevroleta Camaro ZL1 / © NASCAR
Image: © NASCAR