Neel Jani fabrycznym zawodnikiem Porsche w FIA WEC od sezonu 2021

Neel Jani - Porsche GT Team / © Porsche AG

Neel Jani, były kierowca LMP1, powróci do Długodystansowych Mistrzostw Świata i będzie rywalizował z fabrycznym zespołem Porsche w klasie LMGTE Pro.

Niemiecki producent potwierdził, że Szwajcar dołączy do składu Porsche oznaczonego numerem #92, zastępując za kierownicą Michaela Christensena i będzie rywalizował o jak najwyższe cele wraz z Kevinem Estrem.

Porsche w przyszłorocznej kampanii FIA WEC ponownie wystawi dwa Porsche 911 RSR-19 obsługiwane przez Manthey Racing, a kierowcami w aucie z numerem #91 ponownie będą Gianmaria Bruni i Richard Lietz.

Jani w klasie GTE zadebiutował w zeszłym miesiącu podczas dwunastogodzinnego wyścigu na torze Sebring, wyrażając swoje zainteresowanie kontynuowaniem wyścigów w takiej formule.

37-latek wraz z Porsche wywalczył mistrzowski tytuł w FIA WEC w klasie LMP1, a także zwyciężył w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2016 roku.

Po wycofaniu się Porsche z rywalizacji w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w LMP1 Jani pozostał w klasie prototypów, dołączając do Rebellion Racing na Super Sezon 2018-19, aby następnie zadebiutować w Formule E.

Image: © Porsche AG