Neel Jani powróci do Formuły E w sezonie 2019/20 z Porsche

Neel Jani powróci do Formuły E w sezonie 2019/20 z Porsche

Porsche nadal nabiera tempa przed wejściem do Formuły E i potwierdza pierwszego kierowcę, który będzie rywalizował w barwach niemieckiego konstruktora od sezonu 2019/20 - Neela Janiego.

Po debiucie w Formuły E z Geox Dragon, po pierwszym wyścigu sezonu 2017/18, Jani opuścił serię, aby kontynuować pracę z Porsche, koncentrując się na rozwoju rekordowego modelu 919 Hybrid Evo. W sierpniu 2018 roku Jani pobił rekord okrążenia na torze w Spa-Francorchamps za kierownicą samochodu inspirowanego prototypem FIA WEC.

Jani z Porsche współpracuje od 2013 roku. Za kierownicą Porsche 919 Hybrid odniósł zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2016 roku, a także sięgnął po mistrzowski tytuł w Długodystansowych Mistrzostw Świata. Od 2014 roku do końca 2017, 35-latek czterokrotnie mijał linię mety na pierwszej lokacie w FIA WEC, zdobywając przy tym dziesięć pole position i czterokrotnie najszybsze okrążenie.

"Bez wątpienia Neel jest właściwym człowiekiem w naszym nowym programie ustawiania trendów technologicznych" - powiedział Fritz Enzinger, wiceprezes Porsche Motorsport.

"Nie tylko przyczynia się do zwiększenia prędkości, ale ma ogromną ilość doświadczenia z samochodem jednoosobowym. Już jeździł w Formule E i wyrobił tam sobie dobrą pozycję" - dodał Enzinger.

Porsche weźmie udział w Mistrzostwach ABB FIA Formuła E rozpoczynających sezon 2019/20 wraz z doświadczonymi specjalistami od sportów motorowych, co pozwoli na zwiększenie liczby zespołów do dwunastu.