DTM

Gerhard Berger potwierdza zmiany od przyszłorocznego sezonu DTM

Gerhard Berger, szef DTM potwierdził, że niemiecka seria wyścigowa zostanie przystosowana do nowej rywalizacji w klasie GT Pro, co zakłada wprowadzenie wyścigów sprinterskich ze startami w stylu Indianapolis oraz nową specyfikację opon.

Sheldon van der Linde - BMW team RBM / © DTM
Image: © DTM

Pierwszy rząd do niedzielnego wyścigu DTM dla kierowców BMW

Timo Glock przerwał passę zwycięstw Audi w kwalifikacjach, osiągając w niedzielnej czasówce pole position do drugiego wyścigu na torze Zolder. Jest to pierwsze pole position dla Glocka od 2018 roku. Drugim najlepszym kierowcą w niedzielnych kwalifikacjach okazał się Sheldon Van der Linde, który wraz z Glockiem wystartuje z pierwszej linii. Robert Kubica ruszy z trzynastej pozycji.

Timo Glock - BMW Team RMG / © DTM

Robin Frijns najszybszy w pierwszym treningu na Zolder

Robin Frijns już od pierwszych minut dyktował tempo na swoim domowym torze Zolder i z czasem 1:20.075, osiągnął najlepszy rezultat w pierwszym treningu. Za Holendrem uplasował się Rene Rast oraz Mike Rockenfeller.

Robin Frijns - Audi Sport Team Abt Sportsline / © DTM

BMW zadowolone z nowej koncepcji serii DTM od sezonu 2021

Jens Marquardt, dyrektor BMW Motorsport, pochwalił plany wprowadzenia do serii DTM regulacji bazujących na autach GT Pro od sezonu 2021, a także pomysłodawcę całego przejścia na tę platformę Gerharda Bergera.

Marco Wittmann - BMW / © BMW AG
Image: © BMW AG

Pewne zwycięstwo Nico Mullera na Nurburgring-Sprint. Awaria w BMW Roberta Kubicy

Nico Muller od początku niedzielnego wyścigu prezentował solidne tempo, dzięki któremu zdołał zwyciężyć w niedzielnym wyścigu DTM. Zwycięstwo pozwoliło Szwajcarowi umocnić się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnił Rene Rast. Awaria skrzyni biegów w BMW Roberta Kubicy spowodowała przedwczesne zakończenie wyścigu przez Polaka.

Nico Muller - Audi Sport Team Abt Sportsline / © Audi AG
Image: © Audi AG

Robin Frijns wygrywa niedzielne kwalifikacje na Nurburgring-Sprint. Kubica z siódmej lokaty

Robin Frijns okazał się bezkonkurencyjny w niedzielnych kwalifikacjach na torze Nurburgring-Sprint. Zaskakujące tempo zaprezentował Ferdinand Habsburg, który do drugiego wyścigu wystartuje zza pleców Frijnsa. Również Robert Kubica zaliczy niedzielne kwalifikacje do udanych. Polak z czasem 1:19.697 osiągnął siódmą lokatę i jest to najlepszy wynik w kwalifikacjach w tegorocznym sezonie Polaka.

Popołudniowy trening na torze Nurburgring dla Nico Mullera

Nico Muller okazał się najszybszym kierowcą podczas popołudniowego treningu na torze Nurburgring. Różnice między czołową czwórką okazały się minimalne, jednak to lider klasyfikacji generalnej był górą i z czasem 1:19,943 zajął pierwszą pozycję. Drugie miejsce ze stratą 0,040 sekundy zajął Jamie Green, a na trzecim miejscu znalazł Mike Rockenfeller. Robert Kubica z czasem 1:20,490 ponownie zajął trzynastą lokatę.

Pierwsze zwycięstwo Sheldona van der Linde w DTM. Kubica na czternastej pozycji

Sheldon van der Linde dzięki fenomenalnej strategii swojego zespołu zwyciężył po raz pierwszy w swojej karierze w DTM. Kierowca z Południowej Afryki tuż przed zatrzymaniem wyścigu objął pozycję lidera, której nie oddał do końca rywalizacji. Tuż za plecami kierowcy BMW uplasował się Robin Frijns oraz Nico Muller. Mimo dobrego tempa na starcie wyścigu, Robert Kubica nie zdołał utrzymać swojej pozycji i zakończył wyścig na czternastej lokacie.