DTM

Popołudniowy trening na torze Nurburgring dla Nico Mullera

Nico Muller okazał się najszybszym kierowcą podczas popołudniowego treningu na torze Nurburgring. Różnice między czołową czwórką okazały się minimalne, jednak to lider klasyfikacji generalnej był górą i z czasem 1:19,943 zajął pierwszą pozycję. Drugie miejsce ze stratą 0,040 sekundy zajął Jamie Green, a na trzecim miejscu znalazł Mike Rockenfeller. Robert Kubica z czasem 1:20,490 ponownie zajął trzynastą lokatę.

Nico Muller - Audi Sport Team Abt Sportsline / © Audi AG
Image: © Audi AG

Pierwsze zwycięstwo Sheldona van der Linde w DTM. Kubica na czternastej pozycji

Sheldon van der Linde dzięki fenomenalnej strategii swojego zespołu zwyciężył po raz pierwszy w swojej karierze w DTM. Kierowca z Południowej Afryki tuż przed zatrzymaniem wyścigu objął pozycję lidera, której nie oddał do końca rywalizacji. Tuż za plecami kierowcy BMW uplasował się Robin Frijns oraz Nico Muller. Mimo dobrego tempa na starcie wyścigu, Robert Kubica nie zdołał utrzymać swojej pozycji i zakończył wyścig na czternastej lokacie.

Sheldon van der Linde - BMW Team RBM / © DTM
Image: © DTM

Robin Frijns: Kwalifikacje nigdy nie były moim najmocniejszym punktem

Sześć pierwszych wyścigów, początku kampanii serii DTM, nie dały Robinowi Frijnsowi upragnionego zwycięstwa, choć aż cztery razy startował z pierwszego pola. Holender przyznał, że "kwalifikacje nigdy nie były moim najmocniejszym punktem", ale liczy, że w kolejnych rundach uda mu się jako pierwszemu minąć linię mety.

Robin Frijns - Audi Sport Team Abt Sportsline / © Audi AG
Image: © Audi AG

Wittmann: Trudno jest określić gdzie tracimy do Audi

Kierowca BMW Team RMG, Marco Wittmann, który ukończył niedzielne zmagania na torze Lausitzring na trzeciej pozycji, podkreśla, że problemy z brakiem tempa w samochodach BMW powinny zostać rozpatrzone przez monachijskiego producenta.

Marco Wittmann - BMW Team RMG / © BMW AG
Image: © BMW AG

Ostatnie