Formuła 1

Zespół Ferrari dostrzega minimalną poprawę konkurencyjności

Szef Scuderii Ferrari, Mattia Binotto przyznał, że jego zespół poczynił lekki postęp w kwestii eliminacji niektórych wad konstrukcji SF1000. Włoch zaznaczył jednak, że poprawa nie nastąpiła wskutek wprowadzonych modyfikacji, które ekipa sprawdzała w Rosji pod kątem sezonu 2021.

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari
Image: © Scuderia Ferrari

Kierowcy AlphaTauri z ważnymi punktami w Grand Prix Rosji

Daniił Kwiat i Pierre Gasly zdobyli kolejne ważne punkty dla zespołu Scuderia AlphaTauri podczas Grand Prix Rosji, prezentując dobre tempo, które pozwoliło utrzymać się obu zawodnikom w pierwszej dziesiątce.

Daniił Kwiat - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool

Bottas zmotywowany w walce przeciwko Hamiltonowi po zwycięstwie w Soczi

Valtteri Bottas odniósł zwycięstwo w Grand Prix Rosji na torze Soczi. Fiński kierowca przejechał bardzo dobry wyścig i już po starcie miał spore szanse, aby wysunąć się na prowadzenie, lecz w drugim zakręcie wyjechał zbyt szeroko, ponieważ w jego szybkę od kasku uderzyła pszczoła lub coś podobnego.

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images
Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

FIA wydaje przepis nakazujący kierowcom noszenie wyłącznie kombinezonu wyścigowego na podium

FIA wydała nowe wytyczne dotyczące protokołu powyścigowego dla kierowców. Jest to następstwem sytuacji, kiedy Lewis Hamilton na podium na torze Mugello założył kontrowersyjną koszulkę dotyczącą Breonny Taylor. Według nowego przepisu, organ zarządzający zakazuje noszenia kierowcom jakiegokolwiek innego stroju niż kombinezon wyścigowy podczas ceremonii na podium.

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Albon zdziwiony stratą do Verstappena w sobotnich kwalifikacjach do GP Rosji

Po raz kolejny w trakcie sesji kwalifikacyjnej Formuły 1 w tym roku, pomiędzy kierowcami zespołu Red Bull Racing doszło do sporej różnicy czasowej. Alex Albon przyznał, że nadal nie jest w stanie wytłumaczyć dużej różnicy, jaka miała miejsce między nim, a jego partnerem zespołowym Maxem Verstappenem podczas kwalifikacji do Grand Prix Rosji.

Alexander Albon - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez: Czwarta pozycja to było maksimum, jakie mogłem osiągnąć

Sergio Perez przystąpił do weekendu na torze w Soczi ze starą specyfikacją bolidu zespołu Racing Point, w przeciwieństwie do Lance’a Strolla, który otrzymał nową i zwężoną pokrywę silnika. Mimo tego, to Meksykanin zdołał awansować w kwalifikacjach do Q3, finiszując ostatecznie na czwartej pozycji, natomiast Kanadyjczyk odpadł już na drugim etapie.

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team
Image: © BWT Racing Point F1 Team

Bottas: Będę chciał powtórzyć triumf z sezonu 2017

Valtteri Bottas, pomimo kolejnej przegranej w kwalifikacjach z Lewisem Hamiltonem i Maxem Verstappenem, uważa, że może jutro powalczyć o zwycięstwo za sprawą odmiennej strategii i charakterystyki toru Sochi Autodrom.

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images
Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Mick Schumacher: Zamierzam odebrać rekord Lewisowi Hamiltonowi

Mick Schumacher jest jednym z tych kierowców młodego pokolenia, który ma sporą szansę, aby awansować do najwyższej kategorii sportów motorowych - Formuły 1. Niemiecki kierowca wierzy, że w trakcie swojej kariery w tym sporcie będzie w stanie wyrównać rekord 91. zwycięstw, jaki obecnie jeszcze należy do jego ojca, ponieważ już w ten weekend może wyrównać go Lewis Hamilton. Młody Schumacher postawił sobie za kolejny cel pobicie rekordu Brytyjczyka, jaki ten uzyska w trakcie swojej kariery.

Mick Schumacher / © Scuderia Ferrari
Image: © Scuderia Ferrari

Ostatnie