Formuła 1

Był roztrzęsiony, a jego wizjer stopił się - dr Roberts ujawnia szczegóły wypadku Grosjeana

Dr Ian Roberts, delegat medyczny FIA, opowiedział z własnej perspektywy o wypadku Romaina Grosjeana. Roberts był jedną z pierwszych osób, które znalazły się na miejscu tuż po wybuchu bolidu Haasa. Jako kierowca samochodu medycznego FIA, wraz z porządkowymi znajdującymi się obok, pospieszył z pomocą Francuzowi, który szczęśliwie o własnych siłach i bez większych obrażeń uciekł z płonącego samochodu.

Romain Grosjean - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images
Image: © Haas F1 / LAT Images

Hamilton: To przypomnienie dla nas i innych, jak niebezpieczny jest to sport

Grand Prix Bahrajnu było szczególnie trudnym wyzwaniem psychicznym dla kierowców, po tym, jak Romain Grosjean uniknął poważniejszych obrażeń, po groźnie wyglądającym wypadku na pierwszym okrążeniu wyścigu. Takiego zdania jest Lewis Hamilton, który podczas czerwonej flagi bacznie przyglądał się sytuacji, lecz była ona trudna do opanowania psychicznie.

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images
Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Ross Brawn: Halo uratowało życie Romainowi Grosjeanowi

Tuż po groźnie wyglądającym wypadku Romaina Grosjeana podczas Grand Prix Bahrajnu trudno było oprzeć się przekonaniu, że system Halo uratował życie kierowcy zespołu Haas. Takiego zdania jest również Ross Brawn, dyrektor sportowy Formuły 1.

Romain Grosjean - Haas F1 Team / © Haas F1
Image: © Haas F1

Alonso: Cyril jest już mną zmęczony

Dwukrotny mistrz świata, który w przyszłym roku powróci do rywalizacji w Formule 1, stwierdził nieco ironicznie, że ilość pytań, które zadaje, wystawia cierpliwość szefa zespołu Renault na ciężką próbę.

Fernando Alonso / © Renault Sport
Image: © Renault Sport

Ostatnie