Formuła 1

Kubica: Powrót do rajdów wymagałby ode mnie pełnego zaangażowania

Rezerwowy kierowca zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, Robert Kubica, przyznał, że w najbliższych latach raczej nie zdecyduje się na powrót do rajdów samochodowych. Polak zamierza jednak dalej brać udział w wyścigach na torach i nie może doczekać się sierpniowej rywalizacji w Le Mans.

Robert Kubica - Alfa Romeo Racing Orlen / © Aston Martin Cognizant F1 Team
Image: © Aston Martin Cognizant F1 Team, ELMS

Robert Kubica nie wyklucza ponownego powrotu do Formuły 1

Robert Kubica, obecnie rywalizujący w serii DTM i pełniący obowiązki kierowcy rezerwowego w zespole Alfa Romeo Racing Orlen, nie wykluczył możliwości ponownego powrotu do rywalizacji w Formule 1, jednak jasno dał do zrozumienia, jak taki powrót mógłby wyglądać.

Robert Kubica - Alfa Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI
Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Kubica: Żałuję straconej szansy na mistrzostwo w sezonie 2008

Robert Kubica przyznał, iż wciąż żałuje, że nie udało mu się wywalczyć mistrzowskiego tytułu w sezonie 2008, kiedy po jego zwycięstwie w GP Kanady i wyjściu na prowadzenie w klasyfikacji generalnej, zespół BMW Sauber zadecydował o zatrzymaniu rozwoju ówczesnego samochodu.

Robert  Kubica - BMW Sauber / © BMW AG
Image: © BMW AG

Symulator, treningi, testy - potencjalne zadania Roberta Kubicy w sezonie 2020

Rok 2020 rozpoczął się od znakomitej informacji dotyczącej Roberta Kubicy i jego dalszej kariery w królowej sportów motorowych. Po kilku miesiącach spekulacji wszystko stało się jasne pierwszego dnia nowego roku. Polski kierowca od 1 stycznia jest oficjalnie członkiem zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, a polska firma pierwszy raz w historii Formuły 1 została sponsorem tytularnym zespołu.

Symulator, treningi, testy - potencjalne zadania Roberta Kubicy w sezonie 2020

Robert Kubica: Kończę ten sezon zadowolony

Robert Kubica przed Grand Prix Brazylii na torze Interlagos podsumował swój sezon, a także odniósł się do swojego wyniku w 2009 roku, w którym również zmagał się z problemami w zespole BMW. Polak mimo słabych wyników kończy rok startów w Williamsie z pewnym zadowoleniem.

Robert Kubica: Kończę ten sezon zadowolony

Prawdopodobna współpraca Kubicy z Haasem szansą dla Ferrari?

Oficjalne plany Roberta Kubicy na sezon 2020 poznamy w okolicach wyścigu w Abu Zabi. Aktualnie jednak w środowisku pojawiają się coraz to nowsze doniesienia w tej sprawie. Najnowsze spekulacje dotyczą domniemanej współpracy polskiego kierowcy z zespołem Ferrari, która jest niewykluczona.

Prawdopodobna współpraca Kubicy z Haasem szansą dla Ferrari?

Robert Kubica nie wyklucza powrotu do F1 w sezonie 2021

Robert Kubica powrócił do ścigania się w F1 po ośmiu latach przerwy i na pewno nie spodziewał się, że ten sezon okaże się dla niego tak ciężką przeprawą. Bardzo trudna sytuacja zespołu Williams oraz brak konkurencyjnych narzędzi do walki na torze sprawiły, że przed tegorocznym GP Singapuru Kubica powiadomił o zakończeniu swojej współpracy ze stajnią z Grove.

Robert Kubica nie wyklucza powrotu do F1 w sezonie 2021

Russell: Kubica wykonał dobrą robotę

George Russell, który zakończył niedzielną rywalizację w wyścigu o Grand Prix Meksyku na szesnastej pozycji, nie krył niezadowolenia z decyzji podjętych przez ekipę, jak i osiągów swojego samochodu.

Russell: Kubica wykonał dobrą robotę

Ostatnie