Formuła E

Porsche zadowolone z debiutanckiego sezonu w Formule E

Porsche zadebiutowało w Formule E w sezonie 2019/20 i w klasyfikacji zespołów niemiecka ekipa zajęła ósme miejsce. Inauguracyjną kampanię w elektrycznej serii podsumowała Amiel Lindesay, dyrektor operacyjna zespołu TAG Heuer Porsche.

Andre Lotterer - TAG Heuer Porsche / © Porsche AG
Image: © Porsche AG

Zespół Mercedes EQ na czarno w pozostałych rundach sezonu Formuły E

Zespół Mercedes EQ poinformował o zmianie malowania bolidu na ostatnie sześć rund sezonu 2019/20 Formuły E. Zamiast powszechnie znanego koloru srebrnego, pojawi się czarny. Jest to sprzeciw niemieckiego zespołu wobec rasizmu i różnych form dyskryminacji, a na podobny ruch zdecydowała się już wcześniej bliźniacza ekipa w Formule 1.

Mercedes EQ / © Daimler AG
Image: © Daimler AG

Formuła E przedłuża zawieszenie sezonu do końca czerwca

Formuła E wspólnie z FIA postanowiły przedłużyć zawieszenie sezonu do co najmniej końca czerwca, czego powodem jest wprowadzanie przez rządy na całym świecie ścisłych środków ograniczających rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Formuła E przedłuża zawieszenie sezonu do końca czerwca
Image: © Formula E

Formuła E rozpoczyna serię wyścigów wirtualnych

Już w najbliższą sobotę 18 kwietnia, o godzinie 16:30, zainaugurowana zostanie E-sportowa seria ABB Formula E Race at Home Challenge. Pod tą długą nazwą kryje się dziewięć wyścigów wirtualnych w grze rFactor 2 i gromadzenie środków na walkę z koronawirusem, które zostaną przekazane organizacji UNICEF.

Formuła E rozpoczyna serię wyścigów wirtualnych
Image: © Formula E

E-Prix Rzymu odwołane

Koronawirus. I wszystko jasne – parafrazując słynny tekst Janusza Rewińskiego z filmu „Kiler”. Władze Formuły E podały informację, iż w związku z zagrożeniem epidemiologicznym we Włoszech, wyścig Formuły E w stolicy Italii, zaplanowany na 4 kwietnia, nie odbędzie się.

E-Prix Rzymu odwołane

Ostatnie