Formuła E

Antonio Felix da Costa odbędzie test w IndyCar

Obecny mistrz Formuły E, Antonio Felix da Costa, wkrótce zasiądzie w bolidzie IndyCar i odbędzie dzień testowy z zespołem Rahal Letterman Lanigan Racing na torze Barber Motorsports Park w stanie Alabama.

Antonio felix da Costa / © Formula E
Image: © Formula E

Formuła E ogłasza zmiany w formacie kwalifikacyjnym

Wskutek fiasku, który wystąpił podczas kwalifikacji do dziesiątego wyścigu szóstego sezonu, zespoły poprosiły o poprawę obecnego formatu. Od następnego sezonu w serii pojawi się wiele zmian, a w nich właśnie skrócenie czasu kwalifikacji grupowych z sześciu do czterech minut.

ePrix Berlina 2020 / © Formula E
Image: © Formula E

Honda nie rozważa wejścia do Formuły E

Po wyjściu z Formuły 1 po sezonie 2021, którego przyczyną jest między innymi, osiągnięcie neutralności węglowej i inwestycja w bezemisyjne technologie, wydawałoby się, że Formuła E jest idealnym miejscem dla Hondy. Japoński producent nie rozważa jednak takiej opcji. Koncern potwierdził również, że będzie dostarczał nowe silniki dla serii Indycar od 2023 roku.

Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool

Josef Holden dołącza do zespołu Mahindra Racing

Były lider jednego z oddziałów słynnego Mercedes AMG High Performance Powertrains został nowym dyrektorem ds. osiągów w Mahindra Racing. Nową rolę w zespole otrzymał były inżynier Roberta Kubicy, Toni Cuquerella.

Alex Lynn - Mahindra Racing / © Formula E
Image: © Formula E

Porsche zadowolone z debiutanckiego sezonu w Formule E

Porsche zadebiutowało w Formule E w sezonie 2019/20 i w klasyfikacji zespołów niemiecka ekipa zajęła ósme miejsce. Inauguracyjną kampanię w elektrycznej serii podsumowała Amiel Lindesay, dyrektor operacyjna zespołu TAG Heuer Porsche.

Andre Lotterer - TAG Heuer Porsche / © Porsche AG
Image: © Porsche AG

Zespół Mercedes EQ na czarno w pozostałych rundach sezonu Formuły E

Zespół Mercedes EQ poinformował o zmianie malowania bolidu na ostatnie sześć rund sezonu 2019/20 Formuły E. Zamiast powszechnie znanego koloru srebrnego, pojawi się czarny. Jest to sprzeciw niemieckiego zespołu wobec rasizmu i różnych form dyskryminacji, a na podobny ruch zdecydowała się już wcześniej bliźniacza ekipa w Formule 1.

Mercedes EQ / © Daimler AG
Image: © Daimler AG

Formuła E przedłuża zawieszenie sezonu do końca czerwca

Formuła E wspólnie z FIA postanowiły przedłużyć zawieszenie sezonu do co najmniej końca czerwca, czego powodem jest wprowadzanie przez rządy na całym świecie ścisłych środków ograniczających rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Formuła E przedłuża zawieszenie sezonu do końca czerwca
Image: © Formula E

Formuła E rozpoczyna serię wyścigów wirtualnych

Już w najbliższą sobotę 18 kwietnia, o godzinie 16:30, zainaugurowana zostanie E-sportowa seria ABB Formula E Race at Home Challenge. Pod tą długą nazwą kryje się dziewięć wyścigów wirtualnych w grze rFactor 2 i gromadzenie środków na walkę z koronawirusem, które zostaną przekazane organizacji UNICEF.

Formuła E rozpoczyna serię wyścigów wirtualnych
Image: © Formula E

Ostatnie