Indy 500

Dixon: Treningi przed wyścigiem nie pokazały prawdziwego tempa zawodników

Podczas zeszłotygodniowych sesji treningowych przed 105. edycją wyścigu Indy 500 mieliśmy okazję przyglądać się bolidom z najnowszymi pakietami aerodynamicznymi wprowadzonymi po niedawnych zmianach. Co więcej, praktycznie za każdym razem (pomijając trzecią i piątą sesję) zwycięzcą poszczególnych treningów był inny zawodnik.

Scott Dixon - Chip Ganassi Racing / © IndyCar
Image: © IndyCar

Indy 500: Scott Dixon najszybszy w piątej sesji treningowej

Zwycięzca wyścigu Indy 500 z 2008 roku, Scott Dixon, kolejny raz okazał się najszybszym kierowcą podczas treningów przed przyszłotygodniowym wyścigiem na torze Indianapolis Motor Speedway. W piątkowej sesji, na słynnym amerykańskim owalu, osiągnął prędkość 233.302 mil na godzinę (375.461 km/h), przekraczając jednocześnie jako jedyny barierę 233 mph.

Scott Dixon - Chip Ganassi Racing / © IndyCar
Image: © IndyCar

Indy 500: Will Power z najwyższą prędkością w drugim treningu

Zwycięzca Indy 500 z 2018 roku, Will Power uzyskał najwyższą prędkość w drugim treningu przed tegoroczną edycją wyścigu rozgrywanego na torze Indianapolis Motor Speedway. 40-letni Australijczyk, reprezentujący ekipę Team Penske, osiągnął samochodem napędzanym silnikiem Chevroleta prędkość 226.470 mph, poprawiając jednocześnie o ponad 4 mph swój wynik z pierwszej sesji treningowej.

Will Power - Team Penske / © IndyCar
Image: © IndyCar

35 samochodów na starcie do tegorocznego wyścigu Indianapolis 500

W najbliższym wyścigu Indianapolis 500, który odbędzie się już 30 maja na amerykańskim torze Indianapolis Motor Speedway, wśród trzydziestu pięciu kierowców zgłoszonych do imprezy, udział weźmie aż dziewięciu zwycięzców poprzednich edycji tej imprezy.

104 edycja Indianapolis 500 / © IndyCar / John Cote
Image: © IndyCar / John Cote

Honda przeciwna umowie z Fernando Alonso i Andretti Autosport

Nie minęło sporo czasu od ostatnich doniesień dotyczących Fernando Alonso i jego kolejnego startu w Indy 500, ale sytuacja ponownie zmieniła się o 180 stopni i wygląda na to, że Hiszpan będzie musiał przystąpić do wyścigu z silnikiem Chevroleta.

Honda przeciwna umowie z Fernando Alonso i Andretti Autosport

McLaren publicznie przeprosił Fernando Alonso

Triumfator Indianapolis 500 z 2003 roku, a obecnie dyrektor McLaren Racing, Gil de Ferran, przeprosił Fernando Alonso po porażce w kwalifikacjach na owalnym torze w Stanach Zjednoczonych. Hiszpan nie zakwalifikował się do wyścigu, zajmując trzydziestą czwartą lokatę.

McLaren publicznie przeprosił Fernando Alonso

Fernando Alonso nie wystartuje w tegorocznej edycji Indy 500

Mimo wielu chęci, przygotowań, walki na torze oraz problemów, Fernando Alonso na udział w Indy 500 będzie musiał poczekać kolejny rok. Hiszpan nie zdołał zakwalifikować się do niedzielnego wyścigu na torze Indianapolis Motor Speedway, kończąc finalnie kwalifikacje na trzydziestej czwartej lokacie.

Fernando Alonso nie wystartuje w tegorocznej edycji Indy 500

Ostatnie