Inne

Michał Broniszewski pechowo w Dubaju

Bardzo intensywny i pracowity weekend wyścigowy na torze w Dubaju okazał się pechowy dla Michała Broniszewskiego. Niestety, jeszcze przed startem pierwszego, sobotniego wyścigu sprawy mocno się skomplikowały.

Michał Broniszewski - Kessel Racing / © MB Racing
Image: © MB Racing

Szymon Ładniak w stawce Ferrari Challenge Europe 2023

Po bardzo udanym sezonie w serii ADAC TCR Germany, pochodzący z Lublina Szymon Ładniak, w nadchodzącym sezonie zasiądzie za kierownicą Ferrari 488 i będzie ścigał się w prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe.

Szymon Ładniak - Team Engstler Motorsport / © Szymon Ładniak
Image: © Szymon Ładniak

Road to help – ze Lwowa do Monte Carlo, by pomóc ukraińskim dzieciom

W 1930 roku po raz ostatni kierowcy rajdowi ruszali ze Lwowa w drogę na start legendarnego Rajdu Monte Carlo. 93 lata później w tę trasę wybiorą się Michał Kumiega i Svetlana Kravs. Polsko-ukraińska załoga pokona 2200 km, by zbierać środki na pomoc najbardziej pokrzywdzonym w wyniku wojny – dzieciom przebywającym w ukraińskich domach dziecka. Do Monako pojadą Peugeotem 201 Coupe z 1932 roku!

Peugeot 201 Coupe / © Kumiega Racing
Image: © Kumiega Racing

Kacper Sztuka z kolejnym podium we włoskiej Formule 4

Kacper Sztuka po raz czwarty w sezonie 2022 stanął na podium Italian F4 Championship. Na włoskiej Monzie kierowca US Racing od samego początku prezentował bardzo tempo, dlatego tym większa szkoda usterki technicznej w ostatnim wyścigu.

Kacper Sztuka - US Racing / © Kacper Sztuka
Image: © Kacper Sztuka

Igor Waliłko gotowy na ostatnią rundę sezonu

Igor Waliłko wystartuje w najbliższy weekend w wyścigach piątej i ostatniej rundy serii GT World Challenge Europe Powered by AWS Sprint Cup, na nowym dla siebie torze w Walencji, licząc na zakończenie debiutanckiego sezonu na podium.

Igor Waliłko / © Media4Racing
Image: © Media4Racing

Antoni Bal ponownie na podium w Rok Cup Poland

12-letni radomianin Antoni Bal, debiutant i najmłodszy zawodnik kategorii Senior Rok GP, ukończył zawody szóstej i przedostatniej rundy kartingowej serii Rok Cup Poland na trzeciej pozycji, sięgając po swoje czwarte podium w tym sezonie. W czołówce na torze w Poznaniu rywalizował także jego młodszy brat, Franciszek, który zajął szóste miejsce w silnie obsadzonej klasie Mini Rok.

Antonio Bal / © Media4Racing
Image: © Media4Racing

Podwójny sukces Szymona Ładniaka na Lausitzringu

Szymon Ładniak potwierdził bardzo dobrą dyspozycję w trwającym sezonie ADAC TCR Germany. Polak dwukrotnie zajął drugie miejsce w wyścigach na Lausitzringu. Dodatkowo był najlepszy w zmaganiach juniorów.

Szymon Ładniak - Liqui Moly Team Engstler / © Szymon Ładniak
Image: © Szymon Ładniak

Bartek Groszek ponownie staje na podium w TCR Eastern Europe

Podczas piątej rundy TCR Eastern Europe Bartosz Groszek po raz kolejny stanął na podium. Polak zajął trzecie miejsce w drugim wyścigu na torze Slovakia Ring, dzięki czemu nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu.

Bartosz Groszek - Aditis Racing / © Bartosz Groszek
Image: © Bartosz Groszek

Rogalski ponownie melduje się na podium w serii GTC Race

Robin Rogalski z zespołu Seyffarth Motorsport wywalczył kolejne podia w serii GTC Race i podczas rywalizacji na torze Nurburgring zdobył następne ważne doświadczenia, pracując nad ustawieniami swojego Audi R8 LMS GT3.

Robin Rogalski - Seyffarth Motorsport / © GTC Race
Image: © GTC Race

Robin Rogalski przed kolejnym wyzwaniem w GTC Race

Robin Rogalski, kierowca zespołu Seyffarth Motorsport, stanie przed kolejnym wyzwaniem w nadchodzący weekend i zmierzy się w trzeciej rundzie GTC Race na torze Nurburgring.

Robin Rogalski - Seyffarth Motorsport / © Robin Rogalski
Image: © Robin Rogalski

Karol Kręt gotowy na wyzwanie na Red Bull Ringu

Karol Kręt wystartuje w kolejnych zawodach serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody kierowca Akademii Orlen Team będzie ścigał się na jednym ze swoich ulubionych obiektów – Red Bull Ringu w austriackim Spielberg.

Karol Kręt / © Publicon
Image: © Publicon

Igor Waliłko rusza do walki w wyjątkowym miejscu

Igor Waliłko wystartuje w najbliższy weekend w czwartej i przedostatniej rundzie serii Fanatec GT World Challenge Europe Powered by AWS Sprint Cup, na nowym dla siebie, słynnym torze Misano, licząc na walkę o podium w klasie Silver Cup.

Igor Waliłko - Akkodis ASP / © Media4Racing
Image: © Media4Racing

Igor Waliłko o włos od podium w Zandvoort

24-letni Igor Waliłko ukończył oba wyścigi trzeciej rundy serii Fanatec GT World Challenge Europe Powered by AWS Sprint Cup na piątej pozycji w klasie Silver Cup, w niedzielę rozmijając się z podium o zaledwie osiem dziesiątych, a od zwycięstwa o niecałe dwie sekundy.

Igor Waliłko - Akkodis ASP / © Media4Racing
Image: Igor Waliłko - Akkodis ASP / © Media4Racing

Igor Waliłko celuje w podium na Zandvoort

24-letni Igor Waliłko wystartuje w najbliższy weekend w wyścigach trzeciej rundy serii Fanatec GT World Challenge Europe Powered by AWS Sprint Cup, licząc na walkę o kolejne podia na znanym sobie, holenderskim torze Zandvoort.

Igor Waliłko - Akoddis ASP / © Media4Racing
Image: © Media4Racing

Groszek powiększa przewagę w TCR Eastern Europe

Bartosz Groszek ma za sobą niezwykle udany weekend na torze Red Bull Ring. Podczas drugiej rundy TCR Eastern Europe kierowca z Rzeszowa zajął dwukrotnie czwarte miejsce, dzięki czemu powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej cyklu.

Bartosz Groszek - Aditis Racing / © Bartosz Groszek
Image: © Bartosz Groszek

Waliłko znów punktuje w GT World Challenge

24-letni Igor Waliłko ukończył wyścigi drugiej rundy cyklu Fanatec GT World Challenge Europe Sprint Cup na odpowiednio siódmej i ósmej pozycji, na francuskim torze Magny-Cours, sięgając po kolejne punkty do klasyfikacji generalnej klasy Silver Cup.

Igor Waliłko / © Media4Racing
Image: Igor Waliłko / © Media4Racing

Ostatnie