WEC

Lequien: Nie zamierzamy ograniczać osiągów samochodów klasy LMP2

Dyrektor generalny Długodystansowych Mistrzostw Świata, Frederic Lequien, oficjalnie potwierdził, że w obecnym sezonie organizatorzy serii nie nałożą już na klasę LMP2 żadnych dodatkowych ograniczeń, które jeszcze bardziej spowolniłyby auta tej kategorii.

United Autosports / © United Autosports
Image: © United Autosports

Estre: Podczas testów utknęliśmy za prototypami LMP2

W ostatnich wypowiedziach Kevin Estre ujawnił, że podczas testów przed rozpoczęciem sezonu FIA WEC na belgijskim obiekcie Spa-Francorchamps, większość kierowców samochodów klasy GTE utknęła w drugim sektorze toru za spowolnionymi prototypami.

Kevin Estre - Porsche GT Team / © Porsche AG
Image: © Porsche AG

Brak zmian w samochodach LMP2 przed sobotnim wyścigiem na Spa-Francorchamps

Według dyrektora technicznego Automobile Club de l'Ouest, Thierrego Bouveta, organizator Długodystansowych Mistrzostw Świata nie planuje wprowadzania żadnych zmian w specyfikacjach technicznych samochodów klasy LMP2 oraz Le Mans Hypercar przed sobotnim wyścigiem inaugurującym sezon 2021.

Inter Europol Competition #34 / © FIA WEC / Nico Mombaerts/AdrenalMedia.com
Image: © FIA WEC / Nico Mombaerts/AdrenalMedia.com

Scuderia Cameron Glickenhaus nie wystartuje w pierwszej rundzie FIA WEC na torze Spa-Francorchamps

Zespół Scuderia Cameron Glickenhaus nie weźmie udziału w tegorocznym wyścigu 6 Hours of Spa-Francorchamps, inaugurującym Długodystansowe Mistrzostwa Świata. Amerykański skład poinformował o przesunięciu debiutu swojego samochodu SCG 007 LMH na drugą rundę sezonu, która odbędzie się w połowie czerwca na torze Algarve w Portimao.

Scuderia Cameron Glickenhaus / © Scuderia Cameron Glickenhaus
Image: © Scuderia Cameron Glickenhaus

Kaprzyk z piętnastej lokaty w LMP3 do pierwszej rundy ELMS w Barcelonie

Mateusz Kaprzyk zakończył kwalifikacje do swojego pierwszego wyścigu w European Le Mans Series na piętnastej pozycji w klasie LMP3. Wcześniej 19-letni katowiczanin zaimponował na torze w Barcelonie, długo utrzymując drugie miejsce w porannym treningu.

Mateusz Kaprzyk - Eurointernational / © Media4Racing
Image: © Media4Racing

Mateusz Kaprzyk w pełnym cyklu European Le Mans Series w sezonie 2021

Mateusz Kaprzyk wystartuje w pełnym cyklu samochodowych mistrzostw Europy European Le Mans Series, reprezentując włoski zespół Eurointernational, mistrzów klasy LMP3 z sezonu 2019. Kierowca z Katowic będzie najmłodszym zawodnikiem w całej stawce.

Mateusz Kaprzyk - Eurointernational / © Media4Racing
Image: © Media4Racing

Ostatnie