FIA WEC

Inter Europol Competition planuje starty w serii IMSA w sezonie 2021

Polski zespół Inter Europol Competition w przyszłorocznym sezonie planuje starty w wybranych wyścigach amerykańskiej serii IMSA WeatherTech SportsCar Championship. Kilka tygodni temu ekipa potwierdziła już swój udział w FIA WEC w klasie LMP2 oraz kontynuowanie programu LMP3 w ELMS i ALMS w 2021 roku.

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition
Image: © Inter Europol Competition

Toyota #7 liderem drugiego treningu 8 Hours of Bahrain

Jose Maria Lopez z zespołu Toyota Gazoo Racing uzyskał najlepszy czas okrążenia w drugim treningu przed ośmiogodzinnym wyścigiem w Bahrajnie, wyprzedzając siostrzany skład o ponad sekundę.

Toyota Gazoo Racing #7 / © Toyota Motorsport GmbH
Image: © Toyota Motorsport GmbH

ACO potwierdza zmniejszenie mocy w samochodach LMP2 od sezonu 2021

ACO potwierdziło plany redukcji mocy w konstrukcjach klasy LMP2 wyposażonych w silniki Gibson. Zmniejszenie z obecnych 600 KM do 560 KM zacznie obowiązywać od przyszłego roku w seriach FIA World Endurance Championship, European Le Mans Series oraz Asian Le Mans Series.

LMP2 / © United Autosports
Image: © United Autosports

Przyznano pierwsze zaproszenia do 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2021

Po zakończonym właśnie sezonie European Le Mans Series i Michelin Le Mans Cup oraz wyścigu serii IMSA na amerykańskim torze Laguna Seca, organizatorzy 24-godzinnego wyścigu Le Mans potwierdzili siedem automatycznych zaproszeń dla poszczególnych zespołów, które będą mogły wystartować w długodystansowym klasyku w 2021 roku.

24 Hours of Le Mans 2020 / © FIA WEC / Marius Hecker/AdrenalMedia.com
Image: © FIA WEC / Marius Hecker/AdrenalMedia.com

Inter Europol Competition trzeci na mecie wyścigu Motul Petit Le Mans

Polski zespół Inter Europol Competition, startujący samochodem Oreca 07 Gibson nr #51 w klasie LMP2, za kierownicą którego zmieniali się Kuba Śmiechowski, Rob Hodes i Austin McCusker, zajął w ostatni weekend trzecie miejsce w wyścigu Motul Petit Le Mans. Była to jedna z rund mistrzostw IMSA WeatherTech SportsCar. Jest to ogromny sukces całego zespołu, biorąc pod uwagę, że był to ich debiut w amerykańskiej serii.

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition
Image: © Inter Europol Competition

Brak zmian w doborze kierowców w klasie LMP2 w sezonie WEC 2021. Decyzja FIA cofnięta

Le Mans Endurance Management odrzuciło zapowiedziane przez FIA zmiany w przepisach dotyczących składu kierowców LMP2, a przewodniczący serii World Endurance Championship i European Le Mans Series Gerard Neveu stwierdził, że w kolejnym sezonie mistrzostw nie będzie żadnych zmian w obsadzie kierowców z oceną brązową i srebrną.

Jota #38 i Racing Team Nederland #29 / © FIA WEC / Adrenalmedia.com
Image: © FIA WEC / Adrenalmedia.com

Goodyear wyłącznym dostawcą opon do samochodów LMP2 w FIA WEC i ELMS od 2021 roku

Firma Goodyear pracuje obecnie nad programem dostaw opon na przyszłoroczne serie FIA World Endurance Championship i European Le Mans Series. Amerykańska marka, która w dużym stopniu opiera swoją działalność na europejskim motorsporcie, podpisała trzyletnią umowę z francuskim Automobile Club de l’Ouest na wyłączną dostawę opon do samochodów klasy LMP2 startujących w WEC i ELMS.

Opony Goodyear / © Goodyear
Image: © Goodyear

Grosjean zainteresowany projektem Peugeota w WEC

Romain Grosjean potwierdził, że jest zainteresowany startami w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Francuz dodał również, że bardzo atrakcyjną wizją byłoby dołączenie do reaktywowanego programu wyścigowego Peugeota w tej prestiżowej serii.

Peugeot Sport / © Peugeot Sport
Image: © Peugeot Sport

Inter Europol Competition wystartuje w Petit Le Mans

Polski zespół Inter Europol Competition wystartuje w dziesięciogodzinnym wyścigu Motul Petit Le Mans, który odbędzie się w dniach 15-17 października na amerykańskim drogowym torze Michelin Raceway Road Atlanta. Będzie to jedna z rund długodystansowych mistrzostw IMSA WeatherTech SportsCar. Ekipa po raz pierwszy skorzysta z konstrukcji Oreca 07 Gibson w klasie LMP2.

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition
Image: © Inter Europol Competition

Ostatnie