WEC

24H Le Mans: godz. 08-10 - Toyota #8 na prowadzeniu. Dramat zespołu Corvette Racing

Początek siedemnastej godziny rywalizacji na Circuit de la Sarthe był już spokojny. Prowadzenie utrzymywała załoga Toyoty #8, za której kierownicą zasiadał wówczas Brendon Hartley. Krótko po godzinie ósmej Nowozelandczyk zjechał na planowany postój i bez żadnych problemów powrócił na tor. Jego przewaga nad Toyotą #7 wynosiła ponad jedno okrążenie.

Toyota Gazoo Racing #8 / © Toyota Motorsport GmbH
Image: © Toyota Motorsport GmbH

24H Le Mans: godz. 06-08 - Problemy Toyoty #7. Ósemka z dużą przewagą powraca na prowadzenie

Kolejna już godzina rywalizacji, piętnasta, rozpoczęła się od szybkiego pit stopu lidera 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Prowadzący Mike Conway pojawił się u swoich mechaników na tankowanie i bardzo szybko powrócił na tor. Przewaga nad drugim Sebastienem Buemiem była jednak niewielka, co zaowocowało awansem Szwajcara na prowadzenie, choć i on również musiał zjechać na kolejny postój, co przywróciło dotychczasowe miejsce w stawce.

Toyota Gazoo Racing #8 / © Toyota Motorsport GmbH
Image: © Toyota Motorsport GmbH

24H Le Mans: godz. 16-18 - Toyota #7 na prowadzeniu po dwóch pierwszych godzinach wyścigu

Na starcie 24-godzinnego wyścigu Sebastien Buemi z Toyoty Gazoo Racing #8 utrzymał prowadzenie przed siostrzaną Toyotą #7. Na dwóch kolejnych lokatach podążały prototypy ekipy Glickenhaus, a na pięte miejsce i pozycję lidera w klasie LMP2 awansował Robert Kubica za kierownicą Premy Orlen. W LMGTE Pro na czołowej lokacie podążały dwie Corvetty, natomiast wśród ekip amatorskich przewodziło Dempsey Proton Racing #77.

Toyota Gazoo Racing #7 / © Toyota Motorsport GmbH
Image: © Toyota Motorsport GmbH

Michael Fassbender, gwiazda Hollywood, spełnia swoje marzenie o debiucie w Le Mans

Podczas 90. edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans, organizowanego 11 i 12 czerwca, swój debiut w legendarnym długodystansowym klasyku będzie świętować hollywoodzki aktor i kierowca Porsche Michael Fassbender. Przez ostatnie trzy lata 45-latek o niemiecko-irlandzkim pochodzeniu, znany ze swoich przebojowych filmów, takich jak „Bękarty wojny” oraz „X-Men”, z zapałem przygotowywał się do tego najważniejszego wydarzenia w swojej wyścigowej karierze.

Michael Fassbender - Proton Competition / © Porsche AG
Image: © Porsche AG

Pechowa Imola dla zespołu Inter Europol Competition podczas rywalizacji w ELMS

Zespół Inter Europol Competition zaliczył pechowy występ w drugiej rundzie Europejskiej Serii Le Mans na torze Imola. Pomimo wysokiej motywacji i dobrej formy kierowców, a także solidnego przygotowania samochodów i dobrego tempa, po raz kolejny w tym sezonie zabrakło szczęścia.

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition
Image: © Inter Europol Competition

Inter Europol Competition bez punktów w drugiej rundzie FIA WEC na Spa

Zespół Inter Europol Competition z zerowym dorobkiem punktowym zakończył drugą rundę Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Spa-Francorchamps, po wypadku Alexa Brundle'a, który w drugiej części rywalizacji uderzył w bandę.

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition
Image: © Inter Europol Competition

Dramat Toyoty #8 w pierwszych dwóch godzinach rywalizacji 6 Hours of Spa-Francorchamps

Problemy techniczne w prototypie GR010 Hybrid oznaczonym numerem #8 zakończyły udział Sebastiena Buemiego, Brendona Hartleya oraz Ryo Hirakawy w drugiej rundzie FIA WEC na torze Spa-Francorchamps, po wcześniejszym prowadzeniu w rywalizacji przed siostrzanym składem oraz ekipą Glickenhaus Racing. Pierwsze dwie godziny rywalizacji zakończyły się jednak czerwoną flagą z powodu złych warunków atmosferycznych.

Toyota Gazoo Racing #8 / © Toyota Motorsport GmbH
Image: © Toyota Motorsport GmbH

Inter Europol Competition rozpoczyna sezon ELMS

Sześć wyścigów w ciągu sześciu miesięcy, sześć najbardziej znanych i renomowanych torów europejskich, 42 samochody w trzech klasach – to najkrótsze podsumowanie rozpoczynającego się sezonu ELMS, czyli European Le Mans Series. Na starcie znów zobaczymy polski zespół Inter Europol Competition, który wystawi w każdym wyścigu trzy samochody.

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition
Image: © Inter Europol Competition

Ostatnie