Nicholas Latifi opuści zespół Williams Racing z końcem tegorocznego sezonu

Nicholas Latifi - Williams Racing / © Williams F1

Zespół Williams potwierdził, że zakończy współpracę z Nicholasem Latifim z końcem obecnej kampanii wyścigowej.

Kanadyjczyk do brytyjskiej stajnie dołączył w 2019 roku jako kierowca testowy i rezerwowy, a już rok później zajął miejsce zawodnika etatowego.

Latifi swój najlepszy wynik osiągnął w Grand Prix Węgier w 2021 roku, kończąc rywalizację na siódmej lokacie, jednak w obecnym sezonie zmaga się z dużymi problemami i nie wykazuje konkurencyjności, w przeciwieństwie do swojego zespołowego kolegi.

„Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim w Williams Racing – wszystkim ludziom z fabryki i tym, z którymi pracowałem na torze – przez ostatnie trzy lata” – powiedział Latifi.

„Mój pierwszy debiut w Formule 1 został przełożony z powodu pandemii, ale w końcu udaliśmy się do Austrii i chociaż nie osiągnęliśmy wspólnie wyników, na które liczyliśmy, to wciąż była to fantastyczna podróż.”

„Zdobycie tych pierwszych punktów na Węgrzech, w zeszłym roku, było momentem, którego nigdy nie zapomnę i przejdę do następnego rozdziału mojej kariery ze szczególnymi wspomnieniami czasu spędzonego z tym oddanym zespołem.”

„Wiem, że nikt z nas nie przestanie dokładać wszelkich starań do końca sezonu” – dodał.

Ekipa z Grove na sezon 2023 zakontraktowała już Alexandra Albona i poinformowała, że w odpowiednim czasie ogłosi pełny skład kierowców.

Wszystko wskazuje na to, że Williams ma dwóch kandydatów do objęcia fotela wyścigowego po Kanadyjczyku. Jednym z nich jest Nyck de Vries, który zastąpił Albona podczas Grand Prix Włoch i zdobył pierwsze punkty w F1, natomiast drugim Logan Sergeant.

Image: © Williams F1