Nicki Thiim dołącza do składu NorthWest AMR na 24-godzinny wyścig Le Mans

Nicki Thiim / © Newspress Ltd

Nicki Thiim, mistrz klasy LMGTE Pro Długodystansowych Mistrzostw Świata z sezonu 2020, dołączył do zespołu NorthWest AMR i wystartuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w zastępstwie Augusto Farfusa.

Duńczyk podczas legendarnego klasyka na torze Circuit de la Sarthe będzie współpracował z Paulem Dalla Laną, właścicielem ekipy oraz Marcosem Gomesem, powracając tym samym za kierownicę Astona Martina Vantage AMG.

„Bardzo się cieszę, że wrócę z Astonem Martinem na jeden z największych wyścigów wytrzymałościowych na świecie i jak zawsze to zaszczyt reprezentować tak wyjątkową markę na wielkich imprezach” - powiedział Nicki Thiim.

„Muszę podziękować Paulowi za zaproszenie mnie do startu w jego zespole NorthWest AMR i za danie nam realnej szansy na walkę o zwycięstwo w tegorocznym starciu.”

„Vantage to niesamowity samochód do ścigania się w Le Mans, a wraz z Paulem i Marcosem mamy skład, który będzie dobrze do siebie pasował.”

Z pozyskania Thiima na 24-godzinny wyścig Le Mans jest także właściciel ekipy, Paul Dalla Lana, który przyznał, że był to oczywisty wybór, po potwierdzeniu niedyspozycji u Augusto Farfusa.

„Kiedy stało się jasne, że Augusto Farfus nie będzie dostępny na wyścig, Nicki był oczywistym zastępcą” - przyznał Dalla Lana. „Wraz z Nickim i Marcosem mamy niesamowicie silny skład.”

„Vantage to sprawdzona wartość w Le Mans, a w zespole NorthWest AMG zbudowaliśmy zwartą jednostkę oddanych osób, z których wielu wygrywało wcześniej tę rywalizację i dokładnie wiedzą, jak wykonać to zadanie.”

„To wydaje się być naprawdę dobry wybór na wyścig i jestem bardzo podekscytowany” - dodał.

Image: © Newspress Ltd