Nico Hulkenberg potencjalnym kandydatem do roli kierowcy rezerwowego w Mercedesie

Nico Hulkenberg / © Aston Martin F1 Team

Nico Hulkenberg może otrzymać szansę kolejnego angażu w Formule 1, jednak tym razem w roli kierowcy rezerwowego ekipy Mercedesa.

Zespół z Brackley ogłosił we wtorek, podczas prezentacji bolidu W12, że Nyck de Vries dołączy do Stoffela Vandoorne'a jako uzupełnienie ławki rezerwowych na tegoroczny sezon F1.

W ubiegłym roku tę funkcję pełnił także Esteban Gutierrez, choć superlicencja Meksykanina wygasła po tym, jak nie startował w żadnej serii wyścigowej przez trzy lata.

O możliwości zatrudnienia Hulkenberga wspomniał sam Toto Wolff w rozmowie dla niemieckiego oddziału SkySport.

„Wszyscy dobrze wiemy, do czego jest zdolny” – powiedział szef Mercedesa. „Hulkenberg jest jednym z czołowych kierowców, którzy nie mieli dostatecznej możliwości ścigania się w czołowej ekipie. Posiadanie kogoś takiego w zespole jest bardzo ważne. Oczywiście jesteśmy otwarci na takie rozwiązanie.”

Zapytany, kiedy ostateczna decyzja może zostać podjęta, odpowiedział: „Pytanie nie dotyczy tego, kiedy decyzja zostanie podjęta, ale kiedy zostanie ogłoszona.”

Słowa Wolffa wskazują na duże prawdopodobieństwo angażu niemieckiego kierowcy. Co więcej, Mercedes w ten sposób mógłby podzielić się Hulkenbergiem z Astonem Martinem (ubiegłorocznym Racing Point), dla którego Niemiec w 2020 roku ścigał się  trzykrotnie z powodu absencji Sergio Pereza i Lance'a Strolla.

Image: © Aston Martin F1 Team