Nico Hulkenberg zaskoczony trzecią pozycją w kwalifikacjach

Nico Hulkenberg - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Pod koniec ubiegłego sezonu wydawało się, że kariera Nico Hulkenberga w Formule 1 całkowicie dobiegła końca. Renault nie przedłużyło z nim umowy oraz nie znalazło się dla niego miejsce w żadnym innym zespole. W tym roku szczęście uśmiechnęło się do niemieckiego kierowcy (choć za sprawą niefortunnej sytuacji dla Sergio Pereza, u którego wykryto koronawirusa) i powrócił za kierownicę bolidu F1, aby podczas zaledwie swojego drugiego weekendu wyścigowego odnotować zaskakująco dobry rezultat w kwalifikacjach do Grand Prix 70-lecia F1, ulegając jedynie najszybszym Mercedesom.

Hulkenberg nie ukrywał, że ostatnie dni były dla niego niezwykle szalone, zwłaszcza że dopiero w piątek dowiedział się, że będzie mógł wziąć udział w kolejnym Grand Prix z zespołem Racing Point, po tym, jak powtórny test u Sergio Pereza ponownie okazał się pozytywny.

"Ostatnie siedem dni były szalone. Pojawiały się wzloty i upadki. Jednak w ten weekend czuję się znacznie lepiej w samochodzie, jestem lepiej przygotowany" - powiedział po sesji kwalifikacyjnej Nico Hulkenberg.

"W Q2 przestraszyłem się, ponieważ wydawało mi się, że uszkodziłem samochód" - skomentował swój wyjazd poza tor w zakręcie Chapel, gdzie dość mocno otarł podłogą bolidu o tarkę.

Ostatecznie do najszybszego Valtteriego Bottasa, Hulkenberg w trzecim segmencie kwalifikacji stracił 0.928 sekundy.

"W Q3 jechałem z gazem w podłodze. Dałem z siebie wszystko. Jestem jednak zaskoczony, że finiszowałem jako trzeci, ale bardzo mnie to cieszy."

_"Spodziewam się, że w niedzielnym wyścigu będę zmagał się z problemami pod względem fizycznym. Nie mam żadnego doświadczenia z poprzedniej niedzieli i nie wiem na czym się opierać. Postaram się jednak wyciągać wnioski jak najszybciej i uzyskać najlepszy możliwy rezultat. Jest jednak zbyt wcześnie, aby już móc się cieszyć, ponieważ wielki dzień dopiero przed nami.”

Do niedzielnego wyścigu na torze Silverstone Hulkenberg wystartuje z trzeciej pozycji w drugim rzędzie, a obok niego ustawi się Max Verstappen z zespołu Red Bull Racing.

Image: © BWT Racing Point F1 Team