Nico Muller dołącza do GEOX Dragon w Formule E

Nico Muller dołącza do GEOX Dragon w Formule E

Nico Muller, startujący w niemieckiej serii DTM, dołączy do Brendona Hartleya i uzupełni skład zespołu GEOX Dragon w Formule E na sezon 2019/20.

Dla Mullera będzie to pierwszy kontakt z elektryczną Formułą E i bolidami jednomiejscowymi od kilku sezonów, po sześciu latach startów w serii DTM.

"Uwielbiam wyścigi uliczne i nie mogę się doczekać rywalizacji z najlepszymi zawodnikami" - przyznał Nico Muller. "Formuła E jest bardzo wymagająca, a szczególnie dla debiutanta, ale myślę, że czeka nas wyjątkowo ekscytujący rok."

"Z niecierpliwością czekamy na konkurowanie z głównymi producentami i jestem podekscytowany, że będą mógł wywierać presję na dużych zespołach już od samego początku, czyli rundy w Rijadzie."

"Spotkałem się oraz rozpocząłem współpracę z wiekszością zespołu. Są niezwykle zmotywowaną grupą ludzi. Udowodnili, że potrafią wygrywać wyścigi i walczyć o podia w Formule E. Już to zrobili i mamy zamiar to powtórzyć w szóstym sezonie."

Zakończony w lipcu sezon był dla ekipy GEOX Dragon najgorszą jak dotąd kampanią, w której ekipa wywalczyła jedynie dwadzieścia trzy punkty, co dało dziesiąte miejsce w klasyfikacji zespołów.

"Przed nami wielkie wyzwanie. Jesteśmy niezależnym zespołem, a poziom konkurencyjności w Formule E jest najwyższy w sportach motorowych, ale mam duże zaufanie do ekipy" - powiedział Niemiec.

"Mamy zwartą strukturę i wszyscy mają pełną wiedzę na temat projektu, więc wspólnie będziemy mogli szybko się poruszać i optymalizować pakiet Penske Autosport."

Szef zespołu GEOX Dragon, Jay Penske, dodał: "Jestem bardzo podekscytowany, że w tym sezonie Nico znajdzie się za kierownicą Penske EV-4. Nico jest zaciętym konkurentem, a wraz z nim mamy elementy, które mogą konkurować z głównymi producentami w tym przełomowym sezonie Formuły E. Z niecierpliwością oczekuję bardzo dobrych wyników w nadchodzącym sezonie."