Nico Muller najszybszy podczas testów Formuły E w Marrakeszu

Nico Muller najszybszy podczas testów Formuły E w Marrakeszu

Nico Muller okazał się najszybszy podczas testów, jakie odbyły się na ulicznym torze w Marrakeszu. Kierowca jeżdżący dla Audi Sport Abt pokonał aż 98 okrążeń uzyskując czas w postaci 1:17.074.

Muller był najszybszy zarówno w porannej jak i popołudniowej sesji - w porannej uzyskał czas 1:17.532,a a późnym popołudniem poprawił okrążenie o prawie pół sekundy.

Drugim najlepszym kierowcą tego dnia okazał się Anglik James Rossiter, który prowadził bolid DS Techeetah i uzyskał czas gorszy zaledwie o 0.115 sekundy. Włoch Antonio Fuoco testujący bolid zespołu Geox Dragon był trzecim najszybszym kierowcą uzyskując czas 1:17.338 i 0.264 sekundy straty do Mullera.

Najwięcej okrążeń podczas testów pokonał Jamie Green, który tor w Marrakeszu okrążył 99 razy, plasując się ostatecznie na czternastej lokacie.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Jann Mardenborough, Tatiana Calderon, Bruno Spengler, Raffaele Marciello oraz zamykający pierwszą dziesiątkę Arthur Leclerc.

Nyck de Vries, testujący dla Envision Virgin Racing, stracił aż dziewięćdziesiąt minut po tym, jak w porannej sesji uszkodził tylne zawieszenie na jednym z krawężników. Holender uzyskał finalnie piąty czas.

Podczas testów nie obyło się także bez czerwonych flag. Norman Nato był pierwszym kierowcą, który zatrzymał się w niebezpiecznym miejscu. Pecha miał także Jamie Green, który rozbił swoje Audi w siódmym zakręcie, powodując uszkodzenia tylnej części samochodu.