Nico Muller najszybszy w pierwszym treningu na Lausitzring. Piętnasta lokata Kubicy

Nico Muller - Audi Sport Team Abt Sportsline / © Audi AG

Pierwszy piątkowy trening padł łupem Nico Mullera. Kierowca Audi od samego początku weekendu dyktuje tempo na Lausitzring. Drugi najlepszy czas wykręcił Philipp Eng, który do Szwajcara stracił 0.532 sekundy. Na trzeciej pozycji uplasował się Jamie Green. Robert Kubica pierwszą sesję treningową zakończył na piętnastym miejscu.

Po tygodniu kierowcy ponownie powrócili do zmagań na torze Lausitzring. Tym razem pętla toru została zmieniona i kierowcy w ten weekend będą rywalizować na wydłużonym o ponad kilometr obiekcie.

Pierwszym, który wykręcił czas w piątkowej sesji treningowej, był Mike Rockenfeller. Kierowca Audi z numerem #99, pierwsze pełne okrążenie zakończył z czasem 1:42.813. Tuż za jego plecami uplasował się Robert Kubica, uzyskując czas 1:49.137. Czas Polaka szybko został przebity przez kolejnego kierowcę BMW, Sheldona Van der Linde, który zdobył najlepszy czas w drugim sektorze.

Ponownie świetne tempo pokazywał Nico Muller. Szwajcar z rekordami we wszystkich sektorach osiągnął czas 1:37.773, obejmując prowadzenie w pierwszej sesji treningowej. Philipp Eng również podczas pierwszych przejazdów czuł się świetnie na torze, wykręcając rekord za rekordem w sektorach. Najlepsze czasy jednak długo nie należały do Austriaka. Ponownie na najlepszym okrążeniu znalazł się Muller, który poprawił swój poprzedni czas o 0.348 sekundy.

Dobre tempo prezentował początkowo Robert Kubica. Polski kierowca przez pewien czas zajmował pozycje w czołowej dziesiątce. Po pierwszych przejazdach kilku kierowców zdołało poprawić swoje pozycje i Kubica spadł na przedostatnią lokatę.

Po niecałych 15 minutach sesji kierowcy rozpoczęli zjazdy do alei serwisowej. Jednym z niewielu, którzy pozostali na torze, był Rene Rast. Mimo szybkiego okrążenia Niemiec nie zdołał poprawić swojego czasu. Kierowca Audi w trakcie zjazdowego okrążenia do boksu poinformował swój zespół o problemach z samochodem w zakręcie numer sześć.

Podczas drugich przejazdów nie dochodziło do większych przetasowań w całej stawce. Podobnie, jak w ubiegłym tygodniu, czołówka stawki została zdominowana przez ekipę Audi. Jedynym z kierowców BMW, który zdołał się przebić między sześcioma autami producenta z Ingolstadt, był Philipp Eng. Austiak ze stratą 0.532 sekundy do Mullera uplasował się na drugiej pozycji. Dość niepokojące dla BMW powinien być fakt, że drugi z ich kierowców, Marco Wittmann, który uplasował się dopiero na ósmej pozycji, stracił do lidera ponad sekundę na okrążeniu.

Robert Kubica zakończył pierwszy trening na 15-tej pozycji. Polak podczas drugiej serii przejazdów sprawdzał tempo wyścigowe w swoim samochodzie i regularnie prezentował czasy na poziomie 1:40. Do końca sesji Kubica nie zdołał poprawić swojego rezultatu i zakończył trening ze stratą 2.064 sekundy do lidera.

Kierowcy ponownie wyjadą na tor podczas drugiej sesji treningowej o 16:30.