Nico Muller oficjalnie pozostaje w Penske Autosport na sezon 2021

Nico Muller - Penske Autosport / © Penske Autosport

Nico Muller pozostanie kierowcą Penske Autosport na siódmy sezon serii elektrycznych bolidów. Będzie to drugi rok Szwajcara w Formule E.

Kilka tygodni temu amerykański zespół potwierdził, że w jednym z ich aut będzie zasiadał Sergio Sette Camara, który wcześniej uczestniczył w finale szóstego sezonu na lotnisku Tempelhof. Podczas zimowych testów w Walencji, nowymi bolidami jeździli Brazylijczyk i Szwajcar, wykręcając jednocześnie kolejno drugi i trzeci najszybszy czas.

Obecność Nico Mullera pokazywała, że to on pozostanie w Penske Autosport i po zakończeniu sezonu DTM na drugim miejscu, powróci do Formuły E. Kierowca podkreśla, jak wiele nauczył się w swoim debiutanckim roku i ma zamiar wykorzystać to doświadczenie do osiągnięcia lepszych rezultatów ze składem.

"Wiele się nauczyłem w pierwszym sezonie" - powiedział Nico Muller. "Od kiedy ścigamy się na torach ulicznych, nawierzchnia bardzo się zmienia i ewoluuje podczas wyścigu, co jest dużym wyzwaniem. Zarządzanie energią jest równie wymagające i jest obszarem, w którym dopracowaliśmy nasze oprogramowanie, aby samochód był tak szybki i wydajny, jak to tylko możliwe."

"Nauczyliśmy się wiele z bezcennych lekcji i wolałbym zamienić je na punkty, które uczyniłyby nas znacznie silniejszym zespołem. Pokazaliśmy, że istnieje potencjał, a naszym celem jest teraz przekształcenie go w wyniki, na które zasługujemy."

"Cały zespół jest tego głodny i nigdy nie przestaniemy naciskać i się polepszać. Popieram postawę drużyny - nigdy się nie poddajemy, nawet w trudniejszych czasach, kiedy walczymy z największymi nazwiskami mistrzostw."

"Zdobycie statusu Mistrzostw Świata FIA jest tym, na co ta seria zasługuje. Jest to świetne rozwiązanie dla zespołów i kierowców, ponieważ pokazuje uznanie dla poziomu sportu. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni, że dążymy za tytułem Mistrzostw Świata Formuły E - i po to wszyscy tu jesteśmy" - przyznał Szwajcar.

Jay Penske, właściciel i szef zespołu Penske Autosport, dodał: "Jestem zachwycony, że nasza współpraca z Nico będzie kontynuowana. Dostarczył bezcennych opinii podczas trudnego debiutanckiego sezonu, które wykorzystaliśmy w tegorocznym pakiecie."

"Dzięki połączeniu jego technicznych opinii, wrodzonych umiejętności wyścigowych i dodatkowych zasobów, które kładziemy na stół, aby wspierać zespół, jestem pewien, że damy mu bardziej konkurencyjny pakiet na 2021 rok."

Image: © Penske Autosport