Nico Muller z pole position do sobotniego wyścigu na Nurburgring Grand Prix

Nico Muller - Audi Sport Team Abt Sportsline / © DTM

Nico Muller z zespołu Audi Sport Team Abt Sportsline wywalczył pierwsze pole startowe do sobotniego wyścigu na torze Nurburgring Grand Prix, wyprzedzając Rene Rasta i zespołowego kolegę Robina Frijnsa.

Szwajcarski zawodnik nie miał sobie równych podczas porannych sobotnich kwalifikacji i swoje najlepsze okrążenie pokonał w czasie 1:46.834, co pozwoliło wyprzedzić jednego z najgroźniejszych tegorocznych rywali Rene Rasta o 0.221 sekundy, który był najbliższy pokonania Mullera.

Słabsze okrążenie pokonał tym razem Robin Frijns, który znalazł się na trzeciej pozycji z rezultatem 1:47.428 i do swojego zespołowego kolegi stracił aż 0.594 sekundy.

Czwarta lokata finalnie należała do Marco Wittmanna, najszybszego zawodnika w BMW M4 DTM. Kierowca ekipy BMW Team RMG osiągnął czas w postaci 1:47.493, co pozwoliło wyprzedzić Mike Rockenfellera o 0.056 sekundy oraz Ferdinanda Habsburga, który za kierowcą Audi Sport Team Phoenix znalazł się ze stratą zaledwie 0.007 sekundy.

Na siódmej lokacie sobotnie kwalifikacje zakończył tymczasem Sheldon van der Linde (1:47.631), wyprzedzając Jamiego Greena (1:47.642) oraz Loica Duvala, który tor Nurburgring pokonał w czasie 1:47.751, tracąc do najszybszego Mullera 0.917 sekundy.

Czołową dziesiątkę uzupełnił ostatecznie Philipp Eng z BMW Team RBM (1:47.938), wyprzedzając Lucasa Auera (1:47.968), Timo Glocka (1:48.034) oraz Jonathana Aberdeina (1:48.096).

Stawkę zamknęli Harrison Newey z czasem 1:48.206, Robert Kubica (1:48.450) i Fabio Scherer (1:48.935), który jako jedyny zawodnik stracił do zdobywcy pole position ponad dwie sekundy.