Nico Rosberg krytykuje postawę kierowców Mercedesa w GP Francji

Valtteri Bottas i Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Mistrz Świata Formuły 1 z 2016 roku, Nico Rosberg stwierdził, że kierowcy niemieckiego zespołu nie wykonali dobrej pracy w kwestii stawiania oporu Maxowi Verstappenowi pod koniec wyścigu na torze Paul Ricard.

Kierowca Red Bulla ze względu na strategię dwóch pit stopów był zmuszony do wyprzedzenia kierowców Mercedesa, aby móc powrócić na pierwszą pozycję i zwyciężyć trzeci raz w tym sezonie.

Holender bardzo szybko poradził sobie z Valtterim Bottasem, w walce o drugie miejsce, a na przedostatnim okrążeniu sprawnie rozprawił się z Lewisem Hamiltonem.

Rosberg pełniący funkcję eksperta w telewizji Sky Sports F1, skrytykował postawę kierowców ekipy z Brackley. Niemiec określił wysiłki Bottasa mianem „beznadziei”, natomiast obronę Hamiltona określił jako „nieco słabą”.

„Valtteri wykonał beznadziejną robotę w obronie, ponieważ zblokował całkowicie koła, zahamował zbyt późno, po czym poszedł prosto przez zakręt, więc Max miał łatwe zadanie, aby go wyprzedzić” – stwierdził były mistrz świata.

„Może Verstappen i tak by go wyprzedził, ale przynajmniej kosztowałoby go to trochę więcej wysiłku. Nie był to zbyt dobry sposób na obronę i można było to zrobić w znacznie sprytniejszy sposób.”

_„Zazwyczaj Lewis jest najlepszym zawodnikiem w walce jeden na jednego. Jestem zaskoczony, że nie próbował powalczyć. Przynajmniej spróbuj, zahamuj późno i staraj się utrzymać go na zewnątrz. Nieco słaba postawa z jego strony” – podsumował Rosberg.

Lewis Hamilton po wyścigu stwierdził, że dalsza obrona przed Holendrem była bezcelowa, biorąc pod uwagę przewagę tempa kierowcy Red Bulla na świeższych, bardziej miękkich oponach.

„Po pierwsze, po wewnętrznej stronie leżały resztki zużytego ogumienia, nie chciałem pogorszyć stanu moich opon” – przyznał siedmiokrotny mistrz świata.

„Max miał otwarty DRS, gdyby mnie nie wyprzedził w zakręcie numer sześć, minąłby mnie później na prostej. Nie miałem przyczepności z przodu, więc i tak by mnie dopadł, nie było sensu bronić się bardziej” – spuentował Hamilton.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images