Nico Rosberg za kierownicą bolidu Formuły E drugiej generacji

Nico Rosberg za kierownicą bolidu Formuły E drugiej generacji

Mistrz Świata Formuły 1 Nico Rosberg dokona publicznej demonstracji bolidu Formuły E Gen2 w Berlinie i dołączy jako długoterminowy inwestor.

To bardzo szczególny moment dla nas wszystkich, aby pokazać po raz pierwszy publicznie nowy samochód, co wymaga to kogoś wyjątkowego by mógł czynić ten honor. Zobaczenie Nico Rosberga w samochodzie Gen2 przed niemieckimi fanami w Berlinie to świetny moment na taką prezentację - powiedział dyrektor generalny Formuły E Alejandro Agag.

Niemiecka gwiazda i kierowca wyścigowy ma zamiar zaprezentować bolid przed startem wyścigu na lotnisku Tempelhof 19 maja, aby poprowadzić bolid Formuły E nowej generacji, który w zeszłym miesiącu trafił na czołowe miejsca na Geneva Motor Show.

Rosberg zasiądzie w bolidzie i wyjedzie na tor podczas dedykowanej 10-minutowej prezentacji, zanim rozpocznie się czwarta edycja berlińskiego ePrix - dziewiątej rundy ABB Mistrzostw Formuły E.

Oprócz przejazdu nowym samochodem, Rosberg potwierdził swoją pozycję jako zapalony zwolennik e-mobilności i elektrycznych wyścigów ulicznych - potwierdzając, że jest już długoterminowym inwestorem i udziałowcem w Formule E.

Samochód Gen2 oferuje nie tylko futurystyczny wygląd, ale także wyraźny skok osiągów na dystansie wyścigu i prawie dwukrotność pojemności magazynowej energii.

Jestem bardzo podekscytowany, że mogę zasiąść za kierownicą samochodu Gen2. Wspaniale będzie przeżyć jazdę tym wysokiej klasy samochodem e-mobility - powiedział Nico Rosberg.

To jeszcze bardziej szczególne, że mogę to zrobić podczas ePrix Berlina, ponieważ zawsze uwielbiałem ścigać się w moim rodzinnym kraju - w Niemczech.

Od czasu mojej emerytury bardzo zainteresowałem się rozwojem e-mobility i jego potencjałem, aby pozytywnie wpłynąć na nasze społeczeństwo i naszą planetę. Dlatego też od dawna wierzyłem w potencjał Formuły E i dlatego dołączyłem jako inwestor już jakiś czas temu - dodał Niemiec.

To będzie dość szczególny moment dla wszystkich fanów Formuły E - zobaczyć po raz pierwszy samochód Gen2, tym bardziej, że prezentacji dokona Mistrz Świata Formuły 1.