Nico Rosberg zakończył współpracę z Robertem Kubicą

Nico Rosberg zakończył współpracę z Robertem Kubicą

Polak potwierdził, że mistrz świata z sezonu 2016 wycofał się z jego zespołu menedżerskiego. Decyzja ta nie była spowodowana konfliktem, lecz innymi zobowiązaniami Nico Rosberga.

Niemiec w zeszłym roku brał aktywny udział w zapewnieniu Robertowi Kubicy startów w Formule 1 w sezonie 2018. Między innymi spotkał się z ministrem sportu Witoldem Bańką, aby zapewnić odpowiednie zaplecze finansowe, które mogłoby pozwolić na dołączenie do zespołu Williams. Niestety ostatecznie oferta krakowianina została przelicytowana przez Siergieja Sirotkina z Rosji.

Gdy sprawa się wyjaśniła, Nico Rosberg zajął się swoimi innymi obowiązkami biznesowymi, do których zaliczają się teraz także inwestycje w Formułę E.

Pracowaliśmy razem pod koniec zeszłego roku i mamy dobre relacje, ale teraz ja robię, to co mam do wykonania, a on jest bardzo zajęty, do tego ma jeszcze przecież swoją własną rodzinę. Ujmę to tak: nie pracujemy tak blisko, jak miało to miejsce w poprzednim roku. Jesteśmy jednak w kontakcie – wyjaśnił Robert Kubica w wywiadzie dla Motorsport.com.

Jednocześnie zwycięzca GP Kanady 2008 dał jasno do zrozumienia, że nie doszło do formalnego rozstania pomiędzy nim i Nico Rosbergiem, ponieważ jego zadaniem była pomoc w dość specyficznych negocjacjach pod koniec 2017 roku.

Ten okres był bardzo intensywny, a teraz mamy zupełnie inną sytuacją. To nie oznacza, że Rosberg pracował, a teraz już tego nie robi, lecz po prostu jego obecność nie jest już tak duża – powiedział.

Pytany o to, czy w przyszłości ponownie będzie pracował nad określonymi projektami z Rosbergiem, Robert Kubica odparł: Myślę, że to nie zależy ode mnie. Wszystko ma związek z tym, jaka będzie sytuacja, ponieważ w pewien sposób wszystko w padoku jest dla mnie nowe. Zobaczymy co przyszłość przyniesie.

Nadal menedżerem Roberta Kubicy pozostaje Alessandro Alunni Bravi, który reprezentuje go na froncie administracyjnym i prawnym.