Nielsen Racing i Panis Racing potwierdziły składy kierowców na 24 Hours of Le Mans

Nielsen Racing / © ELMS / JEP

Zespół Nielsen Racing potwierdził skład kierowców na 24-godzinny wyścig Le Mans. Do Tony’ego Wellsa i Garetta Grista, którzy regularnie ścigają się z zespołem w aucie LMP3, dołączy Alex Kapadia.

Wrześniowa rywalizacja na francuskim torze będzie debiutem dla ekipy, która zdobyła już doświadczenie w wyścigach długodystansowych, wygrywając na początku tego roku Asian Le Mans Series.

Także dla Wellsa i Grista będzie to pierwszy występ na najsłynniejszym długodystansowym wyścigu świata. Kapadia wróci tam po kilkuletniej przerwie, kiedy to startował w 2015 roku z zespołem Team AAI za kierownicą Porsche w klasie GTE Am.

Zespół Nielsen Racing odbył już udane testy swojego samochodu Oreca 07 Gibson w Estoril w zeszłym miesiącu i planuje kolejne na torze Spa-Francorchamps.

"To dla nas zaszczyt móc po raz pierwszy startować w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Takiej szansy nie można stracić, więc kiedy zdobyliśmy tytuł Asian Le Mans Series, zaczęliśmy rozważać opcje startu w tym słynnym wyścigu" – powiedział szef zespołu Nielsen Racing, Sven Thompson.

"Globalna pandemia utrudniła życie wszystkim, zarówno w sporcie, jak i w pozostałych dziedzinach życia, ale jesteśmy naprawdę zadowoleni ze sposobu, w jaki stworzyliśmy silny skład i nie możemy się już doczekać wyścigu w przyszłym miesiącu."

"Nie mogę wyrazić, jak bardzo jestem podekscytowany startem w 24-godzinnym Le Mans" - wyznał Garett Grist. "Jako dziecko wielokrotnie nie spałem całą noc, żeby go obejrzeć, a teraz będę w tym uczestniczył. To mój pierwszy raz, więc chcę się nauczyć jak najwięcej, przejechać wszystkie okrążenia i zdobyć jak najwięcej doświadczenia. Dziękuję zespołowi Nielsen Racing i Tony'emu za zaufanie."

Alex Kapadia, dodał: "Naprawdę nie mogę się już doczekać tego wydarzenia. Po raz pierwszy jeździłem tam dla zespołu Svena, kiedy był znany jako Mark's Electricals w 2012 roku i później w 2015 roku, jednak były to auta klasy GTE. Teraz startujemy w LMP2 i jest to pierwszy wyścig naszego zespołu w tej kategorii. Rywalizacja z zespołami dysponującymi takimi konstrukcjami na co dzień to spore wyzwanie. Musimy więc nauczyć się jak najwięcej w jak najkrótszym czasie."

W tym samym czasie zespół Panis Racing potwierdził, że za kierownicą ich samochodu zobaczymy Mattieu Vaxiviere’a, Julien’a Canala oraz Nico Jamina. Zawodnicy poprowadzą Oreca 07 Gibson nr #31 w klasie LMP2.

Tegoroczny wyścig będzie czwartym z rzędu dla Vaxiviere’a, który ostatnie trzy lata spędził z zespołem TDS Racing, zajmując w 2019 roku miejsce na podium w klasie LMP2.

Julien Canal stanie na starcie Le Mans po raz jedenasty, rywalizując już trzeci rok z rzędu w tym samym zespole, natomiast dla Nico Jamina będzie to drugi występ na francuskim torze. W 2019 roku wziął udział w wyścigu za kierownicą samochodu zespołu Duqueine Engineering.

Image: © ELMS / JEP