Niepewny udział Russella w Grand Prix Abu Zabi

Zespół Williams przygotowuje plan awaryjny na wypadek potrzeby zastąpienia chorego George’a Russella podczas weekendu wyścigowego w Abu Zabi.

Jak się okazało, George Russell przyleciał do Abu Zabi w nienajlepszej formie. Dziś rano młody Brytyjczyk stawił się na badania medyczne, które dopuściły go do startu w pierwszej sesji treningowej, jednak najprawdopodobniej jego dalszy udział w weekendzie wyścigowym nadal stoi pod znakiem zapytania.

Jeżeli samopoczucie Russella nie poprawi się, zespół Williams zmuszony będzie szukać zastępstwa na jego miejsce. Plan ten jest już wcielony w życie, a najprawdopodobniej głównym kandydatem do potencjalnego zastępstwa jest Siergiej Sirotkin. Rosjanin bowiem ścigał się już w tym zespole i stosunkowo łatwo będzie szybko zaadaptować pod niego bolid.

Opcją na zastępstwo nie jest natomiast Nicholas Latifi. Kanadyjczyk ma co prawda podpisany kontrakt na przyszły rok z brytyjskim zespołem, natomiast podczas tego weekendu musi skupiać się na startach w wyścigach Formuły 2, a ponadto wymogi superlicencji narzucają na niego przez cały czas pewne ograniczenia.

Wśród potencjalnych zastępców wymieniany jest także Esteban Ocon, jednak pogłoski krążące po padoku sugerują, że Francuz miał problemy z szybkim dopasowaniem fotela, co tylko potwierdza ewentualny wybór Sirotkina.