Niezmieniony skład zespołu Mahindra Racing na sezon 2019/20

Niezmieniony skład zespołu Mahindra Racing na sezon 2019/20

Indyjski zespół Mahindra Racing potwierdził oficjalnie, że nie zamierza zmienić składu kierowców w nadchodzącym sezonie i będzie kontynuował współpracę z Jeromem d'Ambrosio oraz Pascalem Wehrleinem.

"Jestem podekscytowany, że Jerome i Pascal zostają z nami na sezon szósty. Ostatnia kampania była jedną z najtrudniejszych w historii Formuły E pod względem konkurencji, ale uważamy, że mamy jeden z najsilniejszych składów kierowców na starcie, który pomoże nam osiągnąć mistrzowskie ambicje" - powiedział Dilbagh Gill, szef zespołu Mahindra Racing.

Ubiegły sezon zespół ukończył na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej, w której lepiej spisał się Jerome d'Ambrosio zdobywając ogółem sześćdziesiąt siedem punktów i kończąc sezon w klasyfikacji na jedenastej pozycji.

"Naprawdę chcę podziękować Mahindra Racing za ostatni rok i cieszę się, że mogę kontynuować pracę w zespole" - przyznał Jerome d'Ambrosio.

"Mieliśmy niesamowity początek sezonu piątego i zaczęliśmy pokazywać potencjał, jaki daje współpraca jako jeden zespół. Wiemy, że druga połowa sezonu była trudna, ale fakt, że wszyscy trzymamy się razem oznacza, że możemy wrócić silniejsi i konsekwentnie walczyć o zwycięstwo."

"Jestem naprawdę podekscytowany, że wróciłem i nie mogę się doczekać rozpoczęcia bitwy o mistrzostwo."

Niemiecki kierowca w swoim debiucie musiał opuścić początkowe starty ze względów kontraktowych i w całym sezonie zdobył pięćdziesiąt osiem punktów, klasyfikując się tuż za swoim kolegom zespołowym.

"Bardzo się cieszę z kontynuowania relacji z zespołem Mahindra Racing. W zeszłym roku był mój debiutancki sezon i było wiele pozytywnych aspektów, które mogę wykorzystać podczas drugiego sezonu Formuły E" - powiedział Pascal Wehrlein.

"W zespole panuje bardzo pozytywny i optymistyczny nastrój, ponieważ ciężko pracowaliśmy podczas przerwy letniej i naprawdę nie mogę się doczekać ponownej współpracy z ekipą."

Mahindra Racing

Mahindra Racing z przyjemnością ogłosiła także nową długoterminową współpracę technologiczną z ZF Friedrichshafen AG. Globalny gigant technologiczny wspiera kampanię Mahindra Racing w szóstym sezonie pracami rozwojowymi podwozia, dostawą amortyzatorów i usługami inżynieryjnymi.

Prace nad projektowaniem i produkcją elektrycznego układu napędowego na sezon 2020/21 już trwają. Oprócz silnika elektrycznego rozwój obejmuje zarówno jednobiegową wysoce wydajną przekładnię, jak i pasującą elektronikę mocy.

Zespół ogłosił także, że integralną częścią rodziny Mahindra Racing pozostanie Nick Heidfeld i będzie nadal pełnił rolę doradczą oraz będzie oficjalnym kierowcą testowym i rezerwowym zespołu, a Belgijski kierowca Sam Dejonghe będzie nadal ściśle współpracował z zespołem na stanowisku kierowcy rezerwowego i symulatora.