Nikita Mazepin etatowym kierowcą zespołu Haas w sezonie 2021

Nikita Mazepin / © ART Grand Prix

Zespół Haas oficjalnie poinformował, że w sezonie 2021 ich etatowym kierowcą będzie Nikita Mazepin, dla którego będzie to debiutancki sezon w królowej sportów motorowych.

Zgodnie z przewidywaniami w jednym z kokpitów amerykańskiego zespołu w przyszłym roku zobaczymy Nikitę Mazepina, który w sezonie 2020 uzyskał wymaganą superlicencję. Nie jest żadną tajemnicą, że przy wyborze tego zawodnika ekipa Gene’a Haasa kierowała się w dużej mierze korzyściami finansowymi, które będą zapewnione poprzez wsparcie Dmitrija Mazepina.

Rosjanin, który podpisał z amerykańskim zespołem wieloletni kontrakt, podkreślił, że jest w pełni świadomy swojej roli w procesie rozwoju samochodu na przyszły rok jak i kolejne lata.

„Bycie kierowcą Formuły 1 to spełnienie moich życiowych marzeń" - powiedział Mazepin.

„Naprawdę doceniam zaufanie jakim obdarzyli mnie Gene Haas, Guenther Steiner oraz cały zespół. Dziękuje im, że dają szansę tak młodemu kierowcy jak ja."

„Nie mogę się doczekać rozpoczęcia naszej współpracy na torze oraz poza nim. Ekipa będzie potrzebować moich opinii oraz informacji, aby móc udoskonalić swój pakiet na sezon 2021. Biorę na siebie tę odpowiedzialność i z niecierpliwością czekam, aż będę mógł zabrać się do pracy."

Guenther Steiner pominął oczywisty wątek finansowy i skupił się na dotychczasowych sukcesach zawodnika urodzonego w Moskwie.

„Jestem zachwycony, że w przyszłym sezonie Nikita będzie startował dla Haasa" - przyznał szef ekipy.

„Przechodząc przez kolejne juniorskie kategorie rozwinął się w kierunku bardzo dojrzałego kierowcy. Był jednym z najlepszych w GP3 a teraz w Formule 2."

„Jestem bardzo podekscytowany na myśl o tym, co jest w stanie osiągnąć w Formule 1. Nie mogę doczekać się aby dać mu szansę rywalizacji na najwyższym poziomie. Przy rekordowo długim kalendarzu, będzie miał szansę poznać wszystkie niuanse wyścigów Grand Prix."

 

Image: © ART Grand Prix