Nissan e.dams nie zmienia składu kierowców na kolejny sezon Formuły E

Sebastien Buemi i Oliver Rowland - Nissan e.dams / © Nissan

Sebastien Buemi i Oliver Rowland pozostaną kierowcami zespołu Nissan e.dams podczas siódmego sezonu Mistrzostw Świata Formuły E. Będzie to ich trzeci wspólny rok w zespole.

Po zdobyciu wicemistrzostwa w klasyfikacji konstruktorów, w szóstym sezonie Formuły E, japoński koncern stwierdził, że nie ma potrzeby zmieniać czegoś, co bardzo dobrze działa. Fakt, że był to najlepszy sezon tego zespołu w historii, pokazuje, jak znakomitą pracę wykonali kierowcy i inżynierowie.

Pierwszym wspólnym sezonem Sebastiena i Olivera był sezon piąty, zatem był to również pierwszy sezon Nissana w Formule E. W tym roku kierowcy japońskiego zespołu stawali pięć razy na podium, a w tym raz na jego najwyższym stopniu podczas przedostatniego wyścigu. Podczas kwalifikacji do dziesiątej rundy Oliver Rowland zdobył również jedyne w tym sezonie pole position. Po jedenastu wyścigach Francuz i Brytyjczyk zakończyli rywalizację na kolejno czwartym i piątym miejscu z dorobkiem 84 i 83 punktów.

"Seb i Oli wykonali dla nas świetną robotę" - powiedział Tommaso Volpe, dyrektor ds. globalnych sportów motorowych Nissana. "Cieszymy się ze stabilności i powtarzalności, jaką utrzymanie ich wnosi do zespołu. Z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy."

"Jednak wygrywanie nie jest naszym jedynym celem w Formule E. Z każdym wyścigiem dowiadujemy się więcej o każdym aspekcie naszych elektrycznych bolidów, co z kolei wpływa na rozwój naszych samochodów drogowych. Poprzez wyścigi nieustannie rozwijamy wiedzę na temat pojazdów elektrycznych."

"Cieszę się, że mogę pozostać w zespole" - powiedział Buemi. "Osiągnęliśmy razem wiele i mieliśmy wspaniały szósty sezon. Zajęcie drugiego miejsca w mistrzostwach pomoże nam utrzymać tempo i pewność, której potrzebujemy, aby uczynić nas jeszcze bardziej konkurencyjnymi."

"Posiadanie Olivera ponownie jako mojego kolegi z zespołu jest świetne. Pracujemy razem bardzo dobrze. Czuję, że dzięki doświadczeniu i wiedzy, którą mamy w całym zespole, jesteśmy w dobrym miejscu, aby osiągnąć jeszcze większy sukces w Formule E" - dodał Francuz.

"Sezon szósty był świetny dla nas jako zespołu, ale także dla mnie osobiście" - powiedział Oliver Rowland.

"Byłem podekscytowany, mogąc odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w Formule E z Nissan e.dams, po całej ciężkiej pracy i ćwiczeniach, które włożyłem w bycie bardziej powtarzalnym. Potwierdzenie mojego miejsca w Nissanie e.dams na nadchodzący sezon, razem z Sebem, to kolejna dobra wiadomość. Wrócimy silniejsi niż kiedykolwiek" - przyznał Brytyjczyk.

Szefowie zespołu, Olivier i Gregory Driot, powiedzieli: "To wspaniałe, że Seb i Oli będą nadal ścigać się dla Nissan e.dams. Oboje są niesamowicie utalentowani i nieustannie prezentują swoją silną determinację oraz zaangażowanie. Cieszymy się, że możemy liczyć na ich ciężką pracę i dążenie do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników."

Kierowcą rezerwowym w zespole Nissan e.dams zostanie tymczasem Mitsunori Takaboshi, natomiast a Jann Mardenborough będzie pełnił obowiązki związane z jazdą w symulatorze.

Image: © Nissan