Nissany za Russella w pierwszym treningu GP Włoch

Roy Nissany - Williams Racing / © Williams F1

Podczas pierwszego treningu na torze Monza George Russell odda swojego Williamsa FW43 w ręce izraelskiego kierowcy, Roya Nissany'ego.

Podczas pierwszego treningu w Barcelonie Roy Nissany zadebiutował w bolidzie Williamsa. W ten weekend Nissany ponownie zasiądzie w bolidzie F1, tym razem podczas pierwszej piątkowej sesji na Monzy.

„Po wspaniałej sesji treningowej w Barcelonie nie mogę się doczekać jazdy na Monzy. Ten legendarny tor jest jednym z moich ulubionych, ponieważ to właśnie na nim odniosłem swoje pierwsze zwycięstwo w single-seaterach” - przyznał Nissany.

„Jestem pewien, że będzie to bardzo emocjonalne, ale jak zawsze włączę tryb robota, aby mieć pewność, że będę w pełni skoncentrowany na wykonaniu pracy dla zespołu. Podczas FP1 będę bardziej doświadczony, będę miał większą pewność siebie i czuję się jeszcze lepiej niż wcześniej, przed wskoczeniem do bolidu”.

„Oczywiście w tym tygodniu po Spa będziemy mieć więcej zajęć w symulatorze w naszej fabryce. Bardzo chciałbym wsiąść do bolidu i zwolnić dźwignię sprzęgła” - dodał Izraelczyk.

Na czas trwania GP Włoch, na przednim skrzydle bolidu Williamsa, zobaczymy logo izraelskiej firmy - Israel Start-Up Nation.

Image: © Williams F1