Norman Nato kierowcą ROKiT Venturi Racing w siódmym sezonie Formuły E

Norman Nato - ROKiT Venturi Racing / © ROKiT Venturi Racing

Zespół ROKiT Venturi Racing potwierdził skład kierowców na siódmy sezon Mistrzostw Świata Formuły E. Obok Edoardo Mortary, w zastępstwie Felipe Massy wystartuje Norman Nato.

Po odejściu Felipe Massy z serii elektrycznych bolidów tuż po zakończeniu ostatniego wyścigu szóstego sezonu Formuły E, do jego fotela przymierzanych było wielu kierowców. Jednym z nich był nawet Romain Grosjean, który nie może być pewny przedłużenia kontraktu z Haasem. Ostatecznie monakijski zespół wybrał swojego kierowcę rezerwowego, Normana Nato jako osobę, która zasiądzie w drugim bolidzie ROKiT Venturi Racing.

Francuz od 2018 roku pracował w symulatorze oraz dwa razy uczestniczył w corocznych testach na torze w Marrakeszu. W ostatnich latach oprócz Formuły E Nato ścigał się w Europejskiej Serii Le Mans i Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych, gdzie wraz z załogą zdobył drugie miejsce w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

"Jestem częścią rodziny ROKiT Venturi Racing od 2018 roku, więc zapewnienie pełnoetatowego miejsca w zespole na siódmy sezon to wielki krok naprzód i nie mogę się doczekać, aby pokazać, co możemy razem osiągnąć" - powiedział Norman Nato.

"W ciągu ostatnich dwóch lat zbudowaliśmy bardzo solidne fundamenty i posiadamy te same ambitne plany na przyszłość. Chciałbym podziękować Susie (Wolff) i zespołowi za wiarę w moje umiejętności i umożliwienie mi ścigania się w Mistrzostwa Świata Formuły E."

"Jestem bardzo podekscytowany możliwością startu w Santiago w styczniu" - dodał.

Kontrakt na kolejny sezon z zespołem Venturi przedłużył natomiast Edoardo Mortara, który jest zadowolony z nowego partnera oraz ma nadzieję na osiągnięcie bardzo dobrego wyniku w nadchodzącym sezonie.

"Nie mogę się doczekać kontynuacji mojej współpracy z ROKiT Venturi Racing w siódmym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E" - powiedział Mortara.

"W ciągu ostatnich czterech lat zespół się poprawił i naprawdę chciałbym zobaczyć, co możemy razem zrobić, przechodząc do kolejnego etapu rozwoju. Wiem, że zanim nadejdzie styczeń, będziemy w lepszej pozycji, aby walczyć z naszymi rywalami."

"Podczas pierwszych kilku wyścigów szóstego sezonu, zauważyliśmy realną poprawę i chociaż sezon nie zakończył się tak, jak chcieliśmy, od tamtej pory włożyliśmy dużo pracy i wiem, że wszyscy jesteśmy zdeterminowani, aby wrócić na właściwe tory."

"Jestem naprawdę szczęśliwy, mogąc powitać Normana w nowej roli w zespole. Zasłużył na to i nie mogę się doczekać bliższej współpracy. Pracując razem, mam nadzieję, że osiągniemy dobre wyniki podczas przełomowego czasu dla zespołu i mistrzostw" - podkreślił Edoardo Mortara.

"Nasz kierowca rezerwowy, Norman, dowiódł swoich umiejętności przy każdej możliwej okazji, nie tylko pokazując prędkość podczas testów, ale także demonstrując wyraźne zaangażowanie w naszym symulatorze" - dodała Susie Wolff, szefowa zespołu ROKiT Venturi Racing.

"Decyzja o awansowaniu go do pełnoetatowego kierowcy wyścigowego świadczy o jego dotychczasowym wkładzie w zespół. Zasłużył sobie na możliwość pokazania nam, co potrafi za kierownicą."

"Sezon 2020/21 będzie czwartym rokiem zespołu z Edo i mamy nadzieję, że jego doświadczenie w serii, w połączeniu z umiejętnościami i determinacją Normana, stworzy niesamowitą parę kierowców."

"Siódmy sezon to zarazem pierwszy Formuły E jako mistrzostwa świata i nie możemy się doczekać, kiedy w przyszłym roku trafimy na tor w Santiago" - dodała.

Pierwszy wyścig odbędzie się 16 stycznia 2021 roku w Santiago.

Image: © ROKiT Venturi Racing