Norris docenia starania McLarena za możliwość konkurowania ze znacznie szybszym Alpine

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Pomimo zdobycia podwójnych punktów w wyścigu o Grand Prix Francji, zespół McLaren spadł w klasyfikacji konstruktorów na piątą pozycję, za ekipę Alpine. Lando Norris docenia jednak, że do tej pory jego skład mógł konkurować z francuską stajnią.

Fernando Alonso i Esteban Ocon zajęli na torze Paul Ricard odpowiednio szóste i ósme miejsce, natomiast Lando Norris i Daniel Ricciardo zakończyli rywalizację na pozycjach siódmej i dziewiątej.

Aktualnie to zespół z Enstone zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów i jest najlepszy spoza czołowych składów.

Wraz z upływem kolejnych wyścigów Norris zaznacza, jak ważne były aktualizacje wprowadzane do samochodu MCL36, aby pozostać w walce o czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

„Przyjrzymy się wszystkim poprawkom i zobaczymy, co udało nam się zrobić” – powiedział Norris. „Myślę, że wiele z nich było pozytywnych. Uważam, że bylibyśmy jeszcze wolniejsi i na gorszej pozycji, gdybyśmy nie mieli żadnych poprawek, więc myślę, że są pewne plusy i idziemy do przodu.”

„Alpine jest przez cały sezon zdecydowanie szybsze, po prostu popełnili o wiele więcej błędów, a my wykonaliśmy bardzo dobrą robotę.”

„Teraz jesteśmy za nimi, więc jest to bardziej realistyczne. Z naszym samochodem zasługujemy, by być tu, gdzie jesteśmy.”

Norris przyznał również, że po dobrym wyniku w kwalifikacjach miał nadzieję na zdobycie większej ilości punktów.

„Wydaje mi się, że po [kwalifikacjach] nasze nadzieje trochę wzrosły” – przyznał. „Myślę, że były większe, ponieważ wykręciłem naprawdę dobry czas okrążenia i znalazłem się między Mercedesami, ale oni pokazali, że mogą prawie ścigać się o zwycięstwo.”

„To pokazuje różnice między tempem w kwalifikacjach, a w wyścigu. Z jakiegoś powodu możemy pokazać lepsze tempo w czasówce – świeże opony i mała ilość paliwa przykrywają nasze problemy. Natomiast z większą ilością paliwa i zużytymi oponami, wszystkie te problemy wychodzą na jaw i jesteśmy dość wolni.”

„Potrzebujemy dobrego pakietu, takiego który jest dobry w kwalifikacjach i w wyścigu” – zakończył brytyjski kierowca McLarena.

Image: © McLaren F1