Norris: Doświadczenie Ricciardo będzie dla McLarena szansą wejścia na wyższy poziom

Daniel Ricciardo - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Lando Norris przyznał, że pomimo wielu podobieństw łączących obu zawodników, główną różnicą pomiędzy Sainzem i Ricciardo jest zwycięskie doświadczenie Australijczyka.

Hiszpan oraz kierowca z Perth mają za sobą bardzo zbliżoną ścieżkę kariery. Przed podpisaniem kontraktu z McLarenem, obaj byli związani z takimi ekipami jak Red Bull oraz Renault.  

„Jestem pewien, że niektóre komentarze Daniela będą podobne do uwag Carlosa, ponieważ on też jeździł w Renault” – powiedział Lando Norris w wywiadzie dla Motorsportu.

„Większość tego, czego nauczyłem się od Sainza to wnioski z jego współpracy z innymi zespołami.”  

Współpraca z Ricciardo będzie natomiast dla Brytyjczyka doskonałą okazją do skorzystania z doświadczenia kierowcy, który niejednokrotnie stawał już na najwyższym stopniu podium. 

„Daniel dłużej współpracował z Red Bullem. Wie nie tylko to, jak wygrywać wyścigi i co w tym celu musi zrobić zespół, ale rozumie też, jak samochód jest do tego potrzebny. Carlos niestety tego nie miał.” 

„To będzie świetne doświadczenie, ponieważ wniesie on mnóstwo nowych pomysłów, które mam nadzieję pozwolą naszemu zespołowi wejść na wyższy poziom.” 

31-latek wygrał do tej pory siedem wyścigów i stawał na podium 31 razy. Dla Norrisa będzie to pierwsza okazja w karierze, aby konkurować z zawodnikiem o tak imponującym CV. Młodszy z reprezentantów McLarena liczy na to, że u boku swojego nowego partnera nauczy się wielu nowych rzeczy, które zaprocentują w przyszłości. 

„Miło jest pracować z kimś innym i uczyć się nowych rzeczy.” 

„Ludzie mówią, że jest jednym z najlepszych kierowców w stawce. Będzie to dla mnie znakomita okazja do tego, aby nie tylko się z nim porównywać, ale przede wszystkim nabierać doświadczenia w pracy z kilkukrotnym zwycięzcą GP.” 

Image: © McLaren F1