Norris: Finałowe okrążenie było moim najlepszym w tym sezonie

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Lando Norris, który do jutrzejszego wyścigu wyruszy z czwartego pola, przyznał, że był bliski wygrania pierwszych w karierze kwalifikacji w Formule 1.

Młody Brytyjczyk po sesji kwalifikacyjnej zwrócił uwagę, że jego dobra dyspozycja od początku weekendu jest podyktowana nowym silnikiem, który znacząco wpłynął na osiągi bolidu.

„Nowy silnik bardzo mi tutaj pomaga” - zakomunikował 21-latek.

„Mam jakieś pół sekundy przewagi na okrążeniu, a nie dwie lub trzy dziesiąte straty. Jestem bardziej konkurencyjny, a to jest naprawdę fajne.”

„Uważam, że moje okrążenie w Q3 było po prostu bardzo dobre. Nie było ono perfekcyjne, ale jeżeli chodzi o zarządzanie oponami to było najlepsze kółko w tym roku.”

„Wszyscy, łącznie ze mną, byli zaskoczeni tym, jak blisko pole position znaleźliśmy się dzisiaj. Ale oczywiście czwarte miejsce to także powód do zadowolenia. Bardzo miło jest zakończyć w ten sposób ostatnie kwalifikacje w tym sezonie.”

Andreas Seidl, szef zespołu, zaznacza jednak, że wygenerowana dziś strata do czołówki może nie być realna ze względu na potencjalne problemy rywali.

„Lando czuł się bardzo komfortowo w samochodzie.”

„W ostatniej części czasówki pokazał wspaniałe okrążenie, które określił jednym z najlepszych w jego dotychczasowej karierze.”

„Jeśli chodzi o stratę do Mercedesa i Red Bulla to musimy poczekać na więcej danych. Wtedy dowiemy się, czy mieli jakieś problemy. Fajnie być blisko nich, ale zdajemy sobie sprawę, że w rzeczywistości mają nad nami sporą przewagę.”

„Jesteśmy świadomi, że przed nami długa droga. Musimy być realistami i ocenić, gdzie dokładnie się znajdujemy, a następnie podjąć stosowne kroki.”

„Mamy w zespole niezwykle utalentowanych i zmotywowanych ludzi. Jestem bardzo zadowolony z postępów, jakie udało im się osiągnąć w tym roku’’ – zakończył.

Image: © McLaren F1