Norris: Hamilton był dla mnie za szybki

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Lando Norris przyznał, że w końcowej fazie wyścigu o GP Emilii-Romanii, nie był w stanie dorównać tempem Lewisowi Hamiltonowi, ale bardzo cieszy go trzecie miejsce w całej rywalizacji.

21-latek z McLarena wywalczył w niedzielę na torze Imola drugie w karierze miejsce na najniższym stopniu podium. Sam zainteresowany był zachwycony swoim wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że startował dopiero z siódmego pola, a tuż po nieudanym starcie spadł na dziewiątą pozycję.

„Jestem szczęśliwy i myślę, że trzecie miejsce to bardzo przyjemna poprawa po rozczarowujących kwalifikacjach” – powiedział Lando Norris. „Nie zacząłem dobrze, to był ciężki start, ale udało mi się wrócić – miałem dobre tempo. Ten samochód naprawdę fajnie się prowadzi.”

Po czerwonej fladze i zjeździe całej stawki do alei serwisowej zespół założył Norrisowi miękkie ogumienie, dzięki czemu po restarcie Brytyjczyk szybko uporał się z Charlesem Leclerkiem i awansował na pozycję wicelidera.

Tempo reprezentanta stajni z Woking okazało się jednak zbyt słabe, aby dogonić Maxa Verstappena, a w końcówce zmagań dały o sobie znać zużyte opony, co wykorzystał lider klasyfikacji generalnej.

„Próbowałem utrzymać się na drugim miejscu, ale Lewis był dziś dla mnie trochę za szybki. Fajnie jest ścigać się z tymi chłopakami, mieć podobne tempo i osiągi. Mam nadzieję, że w przyszłości nieraz jeszcze z nimi powalczymy.”

„Zdecydowaliśmy się na restart na miękkim ogumieniu. Miałem dobre tempo na pierwszych 10-15 okrążeniach, ale wiedziałem, że pod koniec będę musiał sporo walczyć, szczególnie z będącym za mną Lewisem.”

„Tak jak się spodziewałem, nie było to łatwe. Próbowałem, nie dawałem za wygraną przez 2-3 okrążenia, ale w końcu nie mogłem już tego po prostu utrzymać. Jestem jednak zadowolony z trzeciego miejsca” – dodał.

Image: © McLaren F1