Norris: Hamilton może przejść na emeryturę po sezonie 2021

Lando Norris - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Kierowca McLarena, Lando Norris, zasugerował, że Lewis Hamilton może nie przedłużyć rocznego kontraktu z Mercedesem i tym samym wycofać się całkowicie ze startów w Formule 1 po sezonie 2021.

Siedmiokrotny mistrz świata, po wielu tygodniach niepewności, finalnie podpisał nowe porozumienie z ekipą Toto Wolffa, ale jego przyszłość znów będzie przedmiotem dyskusji pod koniec bieżącego roku, ponieważ obie strony zdecydowały się sformalizować jedynie roczną umowę.

„Lewis to facet, który uwielbia robić wiele innych rzeczy poza F1” – stwierdził Norris.

„Życie jest tylko jedno. Jeśli zdobędziesz osiem tytułów mistrzowskich to musisz być z tego bardzo zadowolony, ale tak samo trzeba cieszyć się z jednego zwycięstwa w karierze.”

„Myślę, że on dokładnie wie, czego chce. Chodzi mu o to, żeby cieszyć się życiem poza F1 i aby ten sport nie przesłaniał mu całej reszty.”

„Jest całkiem prawdopodobne, że zdobędzie w tym roku ósmy tytuł, a co będzie dalej, czas pokaże.”

Sam zainteresowany zaznacza, że ósmy tytuł mistrzowski nie będzie dla niego żadnym wyznacznikiem przy podejmowaniu decyzji o swojej przyszłości.

„Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ znalazłem się w sytuacji, w której osiągnąłem większość swoich celów. Nie czuję potrzeby, abym musiał już teraz planować swoją przyszłość. Żyjemy obecnie w dość specyficznych czasach, dlatego też zależało mi na rocznej umowie. Z czasem możemy oczywiście porozmawiać na temat przedłużenia kontraktu, jeśli zajdzie taka potrzeba” – zakomunikował Lewis Hamilton.

„To, czy zdobędę ósmy tytuł mistrza świata nie będzie najważniejszym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o moim pozostaniu na sezon 2022. To moja pasja, ale mimo tego miłość do wyścigów musi pozostać żywa. Chcę uśmiechać się za każdym razem, kiedy wyjeżdżam na tor.”

Dziennikarz Sky Sport, Martin Brundle, uważa natomiast, że jego rodak nie jest zadowolony z przebiegu ostatnich negocjacji z Mercedesem.

„Zrobiliśmy ostatnio z Lewisem kilka wywiadów, podczas których był bardzo wygadany, ale zarazem trochę zrzędliwy. Takie jest moje odczucie po przeprowadzonych z nim rozmowach” – przyznał.

„Ciekawe jest to, że jego prawa ręka, Marc Hynes, już z nim nie pracuje. W mojej opinii Lewis nie jest w pełni usatysfakcjonowany z negocjacji kontraktowych z Mercedesem.”

Image: © McLaren F1